Американські фармацевти заявляють, що знайшли універсальні ліки проти коронавірусу

16 травня 2020, 10:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Каліфорнійська фармацевтична компанія Sorrento заявляє про колосальний прорив у створенні ліків проти коронавірусу.

Фахівці компанії створили засіб, який може лікувати від коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, яке вразило вже понад 4,5 млн осіб по всьому світу.

Вчора, 15 травня, компанія опублікувала деталі свого доклінічного дослідження, в якому описується антитіло, яке забезпечує 100%-ве лікування повністю здорових клітин, заражених SARS-CoV-2, протягом чотирьох діб.

Відео дня

Дослідження поки не пройшло рецензування незалежними експертами.

Крім того, воно описує експерименти in vitro — тобто в лабораторних умовах з людськими клітинами, а не з живими людьми.

Проте фахівці Sorrento вважають, що дослідження показало перспективні результати. Компанія планує розробити «коктейль з антитіл», який зможе забезпечити захист від SARS-CoV-2 навіть у разі, якщо вірус мутує.

Представники Sorrento кажуть, що антитіло STI-1499 виявилося найефективнішим з усіх випробуваних.

Воно блокує взаємодію білка SARS-CoV-2 з рецепторами клітин людини. Простіше кажучи, STI-1499 перешкоджає зараженню, не даючи вірусу прикріплятися до клітин.

Це антитіло стане першим елементом «коктейлю», який розробляє Sorrento.

У компанії мають намір додати до складу й інші антитіла, які покажуть свою ефективність у блокуванні білків вірусу.

Це необхідно для того, щоб забезпечити захист від наступних мутацій коронавірусу.

Мутації SАRS-CoV-2 залишаються однією з найтривожніжих тем для дослідників.

Вже знайдено безліч штамів коронавірусу, більшість з них мало відрізняються один від одного. Але деякі мутації вже виявилися більш небезпечними для людини, ніж той штам SARS-CoV-2, з якого почалася пандемія.

Через це значно ускладнюється процес пошуку ліків від коронавірусу і надалі вакцини від нього.

Це також ставить під загрозу також проект введення в деяких країнах імунних паспортів — цих документів, які дозволять суттєво послабити карантин для тих, хто вже перехворів на COVID-19.

Якщо досі невідомо, чи розвивається у перехворілих імунітет до коронавірусу, а вакцина поки не створена, то сама ця ідея може виявитися безглуздою.

У Sorrento вважають, що їхній коктейль з різних антитіл з робочою назвою COVID-SHIELD може виявитися універсальними засобом захисту від усіх потенційних різновидів SARS-CoV-2.

Однак, успішні результати випробувань STI-1499 дозволяють говорити про те, що це антитіло саме по собі може стати препаратом для лікування коронавірусу. Зараз компанія веде переговори з FDA про початок клінічних випробувань на людях.

На думку американського оглядача Даррела Етерінгтона, навряд чи одне єдине антитіло може стати «чарівною кулею» в боротьбі з COVID-19, але загалом це дуже перспективна розробка.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X