Воно лізе. Вчені готують тест для виявлення коронавірусу в стічних водах

2 квітня 2020, 12:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Команда дослідників пропонує механізм тестування, який обіцяє бути швидким, доступним і точним: він використовується для виявлення присутності SARS-CoV-2 в стічних водах.

Такі дані можуть бути надзвичайно корисні для відстеження і контролю поширення захворювання, яке не завжди проявляється через помітні симптоми, відзначають британські дослідники.

Відео дня

«Ми вже розробили паперовий пристрій для тестування генетичного матеріалу в стічних водах для перевірки концепції, і це дає явний потенціал для тестування на зараження», — каже інженер-біомедик Чуген Янг з Університету Кренфілда в Великобританії.

«Це пристрій дешевий, вартість менше 1 фунта, його буде легко використовувати для неспеціалістів після подальшого поліпшення. Ми очікуємо, що пристрій зможе запропонувати повну і актуальну картину здоров’я населення, як тільки це датчик буде розгорнутий», — додають автори роботи.

Це дослідження є частиною області, яка називається епідеміологія на основі стічних вод. Хоча метод має свої обмеження, в тому числі труднощі екстраполяції результатів на більш широку вибірку, він також має багато переваг — він неінвазивний, він збирає дані практично в реальному часі і в цілому точний.

Пристрій, який Янг і його колеги пропонують, буде складатися і розгортатися поетапно, щоб відфільтрувати нуклеїнові кислоти патогенних мікроорганізмів зі стічних вод. Хімікати, вже додані в папір, будуть потім визначати наявність нуклеїнової кислоти SARS-CoV-2.

Результат буде видно відразу — зелене коло, якщо коронавірус був виявлений, і синє коло, якщо його не було. Паперові пристрої легко укладаються, зберігаються і транспортуються, та їх можна спалити після використання.

Недавні дослідження показали, що новий коронавірус може бути виділений із сечі і фекалій і може виживати протягом декількох днів поза живим організмом, і це дає вченим впевненість в тому, що аналіз стічних вод може спрацювати.

«У разі безсимптомних інфекцій в спільнотіі або коли люди не впевнені, інфіковані вони чи ні, діагностика нечистот в реальному часі за допомогою паперових аналітичних пристроїв може визначити, чи є в районі носії COVID-19 для швидкого скринінгу, карантину та профілактики», — говорить Янг.

Цікаво, що в кінці березня в Нідерландах вчені повідомили, що змогли виявити коронавірус в стічних водах до того, як були зареєстровані перші випадки захворювання COVID-19, повідомило агентство Bloomberg.

Генетичний матеріал коронавірусу виявили на станції очистки стічних вод в Амерсфорті 5 березня, перш ніж в місті були зареєстровані випадки захворювання.

«Важливо зібрати інформацію про появу і долі цього вірусу в стічних водах, щоб зрозуміти, чи немає ризику для працівників каналізації, а також визначити, чи можна використовувати спостереження за стічними водами для моніторингу циркуляції вірусу SARS-CoV-2», — сказав Гертян Медема, головний мікробіолог Інституту дослідження води KWR в Ньювегейні.

За даними МОЗ, станом на вечір 1 квітня, в Україні кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом зросла до 794. Також було зафіксовано три нових летальні випадки. Всього в Україні від зараження коронавірусом померли 20 осіб.

Уряд вирішив посилити карантинні заходи в рамках протидії поширенню COVID-19 в Україні. Рішення про заборону на перебування в громадських місцях без маски або респіратора буде прийнято найближчим часом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X