Минуле сторіччя. Медики запропонували лікувати коронавірус методом, відомим уже понад 100 років

16 березня 2020, 09:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники припускають, що кров від пацієнтів, які одужали від коронавірусу, може бути використана в лікуванні, щоб захистити людство від пандемії COVID-19.

Експерти з інфекційних захворювань у США вважають, що антитіла, які містяться в сироватці крові пацієнтів, які вже одужали від нового коронавірусу, можуть потім переливатися іншим людям, пропонуючи їм короткочасний захист.

Відео дня

Це давно відомий медичний засіб — пасивна терапія антитілами — виникла наприкінці 19 століття і широко використовувалася в 20 столітті, щоб допомогти зупинити спалахи кору, поліомієліту, епідемічного паротиту та грипу.

«Незважаючи на те, що це допомогло нам раніше, тепер це може бути вирішальним практичним інструментом у боротьбі з COVID-19», — стверджує команда з Університету Джонса Хопкінса в новому дослідженні, додаючи, що терапія антитілами також може бути терміново надана.

«Розгортання цього варіанту не вимагає досліджень або розробок. Він може бути розгорнутий протягом декількох тижнів, оскільки він спирається на стандартну практику обслуговування банків крові», — говорить імунолог Артуро Касадевалл.

Щоб лікування працювало, пацієнти, які вилікувалися від коронавірусу, мають здати свою кров після одужання від COVID-19. На цьому етапі сироватка крові буде містити велику кількість природних антитіл, що виробляються для боротьби з вірусом.

Такі антитіла можуть залишатися в крові протягом місяців після інфекції. Але ці антитіла не тільки корисні для людини яка одужала. Якщо ми винесемо і опрацюємо їх, антитіла можуть бути введені іншим людям, щоб забезпечити короткострокову вигоду: це може бути використано для пацієнтів з серйозним ризиком, неінфікованих членів сім'ї інфікованого пацієнта або для зміцнення імунітету медичних працівників при більшому впливі патогена.

«Пасивне введення антитіл є єдиним засобом забезпечення негайного імунітету сприйнятливих людей. В залежності від кількості і складу антитіл захист, що забезпечується імуноглобуліном, може тривати від декількох тижнів до декількох місяців», — пояснюють дослідники в своїй статті.

Команда пропонує використовувати сироватку як екстрену відповідь, щоб допомогти захистити від COVID-19, так само, як це було випробувано проти інших коронавірусних захворювань цього століття, включаючи SARS1 і MERS.

«На додаток до протоколів стримування і пом’якшення, це може бути нашим єдиним короткостроковим варіантом лікування і профілактики COVID-19, і це те, що ми можемо почати впроваджувати в найближчі кілька тижнів», — каже Касадевалл.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X