Розслідування ВООЗ. Чому деякі пацієнти, що одужали, знову заражаються коронавірусом

13 квітня 2020, 14:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що буде розслідувати інциденти повторного зараження Covid-19, виявлені у жителів Південної Кореї.

ВООЗ розслідує ситуацію з пацієнтами, у яких спочатку був негативний тест на коронавірус, а через добу повторний аналіз дав знову позитивний результат.

«Нам відомі повідомлення про людей, у яких був негативний результат тесту на COVID-19 за допомогою ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція), а потім через кілька днів знову позитивний », - заявив в коментарі Reuters представник ВООЗ.

Відео дня

Таке розслідування може бути вкрай важливим, адже в останні місяці було прийнято вважати, що люди, які перенесли коронавірус, отримують щось на зразок імунітету і виявляються захищені від повторного зараження.

Якщо з'ясується, що це не так, вся стратегія боротьби з COVID-19 може потребувати перегляду.

Реактивація вірусу

Рекомендації ВООЗ полягають в тому, щоб пацієнт, що клінічно одужав від COVID-19, двічі проходив тест на вірус з негативним результатом. Причому аналізи повинні проводитися з інтервалом не менше 24 годин, перш ніж виписувати пацієнта з лікарні.

НВ розповідав , що недавно в Південній Кореї 91 особа повторно захворіла коронавірусом. Причому, лікарі до кінця не знають, в чому причина.

Пацієнти вже перехворіли на Covid-19 і повинні були бути виписані з лікарні. Перший тест показав негативний результат. Однак, наступний аналіз знову дав позитивну відповідь на коронавірус.

Директор Корейського центру з контролю і профілактики захворювань Чжон Юн Кен припустив, що в даних випадках може мати місце не повторне інфікування пацієнтів, а «реактивация» вірусу.

«Було багато випадків, коли пацієнт під час лікування давав негативний результат в один день, а потім позитивний в інший», - сказав Чжон в коментарі.

Число пацієнтів, які, як вважали лікарі, були вилікувані від коронавіруса, але пізніше знову дали позитивний результат, вже збільшилося з 51 до 91 людини.

Розслідування ВООЗ

ВООЗ планує почати з перевірки даних про реактивацію вірусу у корейських пацієнтів.

«Важливо переконатися, що при зборі зразків для тестування у підозрюваних пацієнтів, всі процедури дотримувалися належним чином», - заявив представник ВООЗ агентству Reuters.

За даними ВООЗ, поточні дослідження показують, що у пацієнтів з легкою формою COVID-19 спостерігається період близько двох тижнів між появою симптомів і клінічним одужанням.

Але у випадку з корейськими «повторно зараженими» залишається неясним, чому ці пацієнти дають позитивний результат після того, як вважалося, що вони оговталися від COVID-19.

«Оскільки COVID-19 є новим захворюванням, нам потрібно більше епідеміологічних даних, щоб робити якісь висновки», - йдеться в заяві ВООЗ.

Тим часом, мова йде про питання, яке може мати найважливіше значення для загальної стратегії боротьби з коронавірусом і зупинкою пандемії.

Експерт з інфекційних захворювань, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, доктор Ентоні Фаучі вважає, що «Люди, які одужують [від COVID-19], дійсно захищені від повторного зараження».

В їх організмі виробляються антитіла, які, ймовірно, можуть боротися з коронавірусом. Однак, неясно, як довго триває такий захист.

За словами Фаучі, люди, які одужують від коронавіруса, можуть бути несприйнятливі до другої хвилі поширення інфекції, яка очікується восени.

Однак, попередні дослідження імунітету до коронавірусу показують, що не у всіх одужавших пацієнтів виробляються антитіла, необхідні для захисту від цього вірусу.

Можливо, медичні історії 91 пацієнта з Південної Кореї підтвердять це.

І це стане поворотним моментом у сприйнятті коронавірусу і осмисленні методів боротьби з ним.

Ряд країн, наприклад, Швеція засновують свою стратегію карантину на допущенні про те, що потрібно лікувати лише тих, у кого захворювання проиходить з ускладненнями і переходить в небезпечну стадію.

Німецький епідеміолог Олександр Кекуле недавно закликав владу Німеччини примусово заразити все молоде населення коронавірусів , щоб вирішити проблему карантину. Його пропозицію також засновано на гіпотезі про те, що ті, хто перехворів коронавірусом, не зможуть заразитися повторно.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X