Сумний новий рік. Дві головні рекомендації ВООЗ на зимові свята

8 грудня 2020, 06:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Носіть маски навіть в приміщенні і не обіймайтеся навіть з тими, кого ви любите. Такі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я на новорічні свята.

Підстави для таких рекомендацій - найпереконливіші, вважає представник ВООЗ Майкл Райан.

За його словами, найважливішим аргументом на користь рішучих заходів проти коронавируса є той факт, що в США - країні з розвиненою системою охорони здоров'я - кожну хвилину від COVID-19 вмирає одна людина.

Відео дня

Відповідаючи на питання журналістів про заходи, які ВООЗ рекомендує для стримування пандемії, Райан приділив особливу увагу «близьким контактам».

ВООЗ і раніше рекомендувала утримуватися від тісних контактів в зонах спалахів захворюваності. Тепер Райан рекомендує такі заходи на майбутні новорічні канікули.

За його словами, краще утриматися від обіймів, «як би жахливо це не звучало».

За словами Марії ван Керховена, провідного експерта ВООЗ по COVID-19, велика частина випадків зараження коронавірусів має місце серед людей, які постійно перебувають в близькому контакті - проводять багато часу в одному приміщенні, їдять разом і т.д.

Раніше з аналогічною рекомендацією звернувся до жителів Великобританії міністр охорони здоров'я Кріс Вітт. Він сказав, що громадянам краще утриматися від обіймів і поцілунків літніх родичів «якщо ви хочете, щоб вони вижили, і їх можна було обіймати в майбутньому».

Директор ВООЗ по вакцинам Кейт О'Брайан вважає, що такі заходи потрібні навіть в світлі початку тотальної вакцинації. Вакцини сповільнять епідемію, але не зможуть просто «вимкнути її», констатує О'Брайан.

ВООЗ також оновила свої рекомендації по носінню масок під час карантину. Експерти пропонують носити їх в приміщеннях, а також на вулиці, якщо неможливо дотримуватися дистанції більше одного метра між людьми.

Там, де поширюється епідемія, люди, включаючи дітей і студентів у віці від 12 років і старше, повинні завжди носити маски в магазинах, на робочих місцях і в школах, де відсутня відповідна вентиляція, а також при прийомі відвідувачів будинку в погано вентильованих приміщеннях, йдеться в заяві ВООЗ.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X