Дотягнути до літа. Вчені запевняють, що сонячне світло швидко знищує коронавірус

25 квітня 2020, 06:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з дослідженням, яке поспішили оприлюднити американські чиновники, новий коронавірус швидко руйнується сонячним світлом.

При цьому слід врахувати, що саме дослідження ще не було рецензовано і очікує на зовнішню оцінку.

Вільям Брайан, радник з науки і технологій секретаря Департаменту внутрішньої безпеки, заявив журналістам в Білому домі, що урядові вчені виявили, що ультрафіолетові промені здійснюють сильний вплив на патоген, що дає надію, що його поширення може послабити протягом літа.

Відео дня

«Наше найбільш вражаюче спостереження на сьогодні - це потужний вплив сонячного світла на знищення вірусу як на поверхні, так і в повітрі. Ми спостерігали аналогічний ефект як з температурою, так і з вологістю, коли підвищення температури і вологості або і того і іншого зазвичай менш сприятливо для вірусу», — сказав він.

Брайан поділився слайдом, в якому коротко викладено основні результати експерименту, проведеного в Національному центрі аналізу та протидії біологічному захисті в Меріленді.

Він показав, що період напіврозпаду вірусу становив 18 годин, коли температура становила від 70 до 75 градусів за Фаренгейтом (від 21 до 24 градусів за Цельсієм) з 20-відсотковою вологістю на непористій поверхні. Це, наприклад, такі поверхні, як дверні ручки і нержавіюча сталь.

Але період напіврозпаду скоротився до шести годин, коли вологість зросла до 80 відсотків, і до двох хвилин, коли в рівняння було додано сонячне світло. Коли вірус був аерозольований, тобто суспендований в повітрі, період напіврозпаду становив одну годину за вологості 20 відсотків і температурі від 21 до 24 градусів за Цельсієм. При наявності сонячного світла це значення зменшувалося до півтора хвилин.

Передбачається, що віруси швидше розкладаються на більш гарячих поверхнях, тому що захисний шар жиру, який їх оточує, висихає швидше.

Брайан дійшов висновку, що літні умови «створять середовище, в якому можна буде зменшити передачу коронавірусу». Однак він додав, що скорочення поширення не означає, що збудник буде повністю знищений.

Але сам документ ще не був випущений для огляду, тому незалежним експертам складно прокоментувати, наскільки надійною була його методологія.

Давно відомо, що ультрафіолетове випромінювання має стерилізуючий ефект, оскільки випромінювання ушкоджує генетичний матеріал вірусу і його здатність до розмноження. Ключовим питанням, однак, є те, якою була інтенсивність і довжина хвилі ультрафіолетового світла, використовуваного в експерименті, і чи точно це відповідає умовам природного освітлення влітку.

«Було б добре дізнатися, як проводився тест і як вимірювалися результати. Не те щоб це було зроблено погано, просто є кілька різних способів підрахунку вірусів, в залежності від того, вивченням чого ви зайняті», — сказав Бенджамін Нейман, завідувач кафедри біологічних наук в Техаському університеті A & M University-Texarkana.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X