Вчені з’ясували, як пов’язані тромби і COVID-19. Це не побічний ефект вакцини, а головна зброя коронавірусу

20 квітня 2021, 20:02
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Біологи з’ясували, що тромби під час вакцинації і захворювання на COVID-19 можуть виникати не через саму вакцину або побічні ефекти, а через головну зброю коронавірусу — спайковий білок. Пояснюємо, що відбувається.

Вчені з Університету Стелленбоша і Кейптаунського університету під керівництвом Ітерезії Преторіус вивчили, як одна з головних частинок коронавірусу — S-білок — взаємодіє з елементами крові. Таким чином вони хотіли зрозуміти принцип формування тромбів і що саме спричиняє порушення згортання крові. Препринт статті опубліковано на порталі medRxiv.

Відео дня

Ключовою особливістю коронавірусу є наявність білка-шипа або спайкового білка (S-білка). Саме він відповідає за прикріплення вірусу до клітин організму. Білки-шипи покриті молекулами полісахаридів, які слугують маскуванням, що не дає імунітету можливості протистояти проникненню коронавірусу в організм.

Який вигляд має білок-шип коронавірусу. Субодиниця S1 зв'язується з рецепторами, S2 відповідає за злиття і проникнення вірусу (Фото: Etheresia Pretorius / Medrxiv)
Який вигляд має білок-шип коронавірусу. Субодиниця S1 зв'язується з рецепторами, S2 відповідає за злиття і проникнення вірусу / Фото: Etheresia Pretorius / Medrxiv

Вчені вивчили подальшу роль білка-шипа, який, цілком можливо, і відповідальний за проблеми з кровоносною системою. Перевірити цю гіпотезу вони вирішили тому, що S-білок виявили в різних органах людини, зокрема і в сечовивідних шляхах. Також раніше вчені виявляли, що цей білок може долати гематоенцефалічний бар'єр — такий собі «фільтр» між кровоносною системою і центральною нервовою системою.

Саме тому і небезпечний новий коронавірус — він характеризується безпрецедентними для інших респіраторних інфекцій патологіями, зокрема спричиняючи тромбоцитопенію (зниження кількості тромбоцитів, що провокує підвищену кровоточивість) і коагулопатію (порушення згортання крові, що призводить до тромбозу).

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X