Потрібен лише один укол. У США схвалили вакцину від коронавірусу Johnson & Johnson в екстрених випадках

25 лютого 2021, 11:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів дозволило використання вакцини від COVID-19 компанії Johnson & Johnson в екстрених випадках.

У п’ятницю група радників агентства зустрінеться, щоб оцінити вакцину і дати рекомендації про те, чи слід давати їй схвалення. Якщо агентство схвалить використання Johnson & Johnson, це буде третя вакцина після Pfizer і Moderna, яка стане доступною в США, пише NPR.

Відео дня

Міжнародне дослідження за участю близько 40 тис. людей, половина з яких отримала вакцину, а половина — плацебо, показало, що вакцина компанії в цілому ефективна в запобіганні помірних і важких випадків COVID-19 на 66%. Проти найважчих випадків ефективність вакцини становить 85%.

Незважаючи на те, що ефективність вакцини Johnson & Johnson є нижчою, ніж у Pfizer і Moderna, у неї є переваги в порівнянні з цими двома — їй не потрібне спеціальне охолодження для транспортування і зберігання, а також достатньо всього однієї ін'єкції (для вакцинації Pfizer і Moderna потрібно робити по два уколи).

Найбільш частими побічними реакціями серед більш ніж 6 тис. учасників дослідження, яким задавали подібні питання, були біль в місці ін'єкції (49%), головний біль (39%), втома (38%) і біль у м’язах (33%). Ці побічні ефекти були в основному легкими або помірними.

https://www.youtube.com/watch?v=NQGuUCEmMLc

Керівник Johnson & Johnson заявив, що спочатку компанія зможе надати 4 млн доз вакцини. До кінця березня буде готово 20 млн доз, а до кінця червня компанія зможе поставити близько 100 млн доз.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X