Якщо не хочеться чекати. У даркнеті продають вакцини від коронавірусу, і «ковідні» паспорти

28 березня 2021, 07:03

Вакцини від коронавірусу, паспорти вакцинації, підроблені негативні тести на COVID-19 — даркнет укотре підтверджує, що там можна знайти що завгодно.

За вакцини продавці просять від $500 (14 тис. грн) до $750 (21 тис. грн). Наприклад, AstraZeneca коштує $500, Johnson & Johnson і Sputnik коштують $600, а за Sinopharm доведеться віддати $750. Також серед оголошень можна знайти вакцини Pfizer і Moderna. Один із продавців пропонує доставку на наступний день, додаючи, мовляв «для доставки протягом ночі/в екстрених випадках залиште нам повідомлення».

Відео дня

В останні кілька тижнів на майданчиках даркнету дослідники з компанії Check Point, яка займається кібербезпекою, помітили різке зростання продажів і реклами цих не зовсім законних товарів. Водночас журналісти BBC уточнюють, що не перевіряли, чи є вакцини справжніми, але немає жодної гарантії, що флакони зберігалися при правильній температурі, що потенційно робить їх марними.

Починаючи з січня, коли подібна реклама з’явилася вперше, її кількість потроїлася — дослідники вже знайшли 1200 оголошень. Продавцями вакцин є жителі США, Великобританії, Іспанії, Німеччини, Франції та Росії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X