Чудеса вже поруч. Вчені, які створили вакцину BioNTech/Pfizer, пообіцяли винайти ліки від раку протягом декількох років

21 березня 2021, 07:03

Вчені з Німеччини, які створили першу і найбільш ефективну вакцину від коронавірусу BioNTech / Pfizer, впевнені, що через кілька років зможуть створити ліки від раку.

Про це написало AP.

Близько року тому Озлем Туречі, яка разом зі своїм чоловіком Угуром Шахіном стала співзасновницею німецької компанії BioNTech, вирішила використовувати технологію, яку вони досліджували протягом двох десятиліть, для боротьби з коронавірусом. Через 11 місяців було зроблено перший укол.

Відео дня

Дивно, але пандемія певною мірою може допомогти компанії в розробці ліків від раку.

Зараз Туречі та Шахін розуміють, наскільки важливою є кооперація на загальносвітовому рівні — врешті решт, вони змогли створити першу вакцину від COVID-19 завдяки спільній роботі з американською компанією Pfizer, а також китайською Fosun Pharma. Так вони змогли «отримати активи, можливості і географічну присутність», про які й не могли мріяти раніше.

Завдяки тому, що авторитет компанії BioNTech виріс за час пандемії, у компанії з’являється більше коштів і сил, які можна направити на досягнення початкової мети — розробку ліків від раку.

Вакцини, вироблені BioNTech-Pfizer, використовують інформаційну РНК для передачі в людський організм «інструкцій» зі створення білків, які змушують його атакувати певний вірус. Той же принцип можна застосувати, щоб змусити імунну систему боротися з пухлинами, вважають вчені.

Туречі розповіла, що на основі цієї технології в компанії вже є відразу кілька вакцин проти раку. Але про конкретні терміни їй сказати зараз складніше: «Зараз це важко передбачити. Але ми очікуємо, що наші вакцини будуть доступні для людей вже через кілька років», — каже вона.

Зараз розробка ліків від раку сповільнюється тим, що в компанії намагаються впоратися з попитом на вакцини від COVID-19. Також вчені повинні продовжувати поліпшувати свою розробку через появу нових мутацій коронавірусу.

У п’ятницю, 19 березня, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр нагородив Туречі і Шахіна однією з вищих нагород країни — орденом «За заслуги» під час церемонії, на якій була присутня канцлерка Ангела Меркель.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X