Спробують встигнути. Українська компанія терміново почала розробку ліків від коронавірусу

1 квітня 2020, 12:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Науково-виробнича фірма «Мікрохім» приступила до розробки першого вітчизняного засобу для лікування нового коронавірусу.

Фармацевти компанії почали розробку дженерика — копії противірусного препарату AVIGAN, відомого також як Фавіпіравір і Т-705, йдеться в прес-релізі «Мікрохім».

Оригінальний препарат був розроблений в Японії в 2014 році, в 2015 році пройшов фазу клінічних випробувань в США. При цьому, він був випробуваний під час епідемії в Ухані і дозволений до експериментального застосування в Італії проти COVID-19.

Відео дня

У керівництві компанії вважають, що «за відносно короткий термін Україна здатна створити власну базу препаратів-дженериків, які не будуть ні в чому поступатися по ефективності і безпеки оригінальним препаратам для лікування коронавірусу».

«Для відтворення і підтвердження біоеквівалентності українського препарату від COVID-19 буде потрібен певний час. Але в разі виробництва препаратів вітчизняними фармкомпаніями, ми можемо розраховувати на більш сприятливе рішення ситуації, ніж при варіанті поставок іноземними фірмами», — підкреслив генеральний директор «Мікрохім» Ігор Погромський.

Справа в тому, що для виведення на ринок дженерика, на відміну від оригінального (вперше розробленого препарату) виробник дженерика не повинен проводити повний цикл клінічних випробувань; йому досить мати підтвердження належної практики фармацевтичного виробництва (GMP) і, при необхідності, провести випробування на фармацевтичну еквівалентність.

На даний момент ще складно прогнозувати ціну препарату для роздрібного споживача, це буде залежати від багатьох факторів. На фінішну пряму — випуск і перші поставки готового препарату, «Микрохим» планує вийти протягом півроку.

Додамо, китайські чиновники вже почали рекомендувати медикам використовувати препарат фавіпіравір, який розроблений Fujifilm Toyama Chemical і продається під торговою маркою Avigan. Fujifilm Toyama розробила препарат в 2014 році. Він вводиться пацієнтам з коронавірусом в Японії в лютому.

Клінічні випробування були проведені на 200 пацієнтах в лікарнях в Ухані і Шеньчжені. Результати показали, що у пацієнтів, які отримували препарат, тест був негативним за порівняно короткий час, тоді як симптоми пневмонії були помітно зменшені.

В Японії препарат отримав нормативне схвалення в 2014 році за умови, що він буде використовуватися тільки в тому випадку, якщо уряд вирішить боротися з новими вірусами грипу. Дослідження показали, що препарат може викликати загибель або деформацію плоду і може передаватися в спермі.

Міністерство з безпеки харчових продуктів і ліків Південної Кореї також вирішило не імпортувати Авіган після того, як експерти з інфекційних захворювань постановили, що не було достатньо клінічних даних, щоб довести ефективність препарату.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X