Не жартуйте про зомбі. Зафіксовано перший випадок зараження коронавірусом від померлої людини

16 квітня 2020, 17:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Таїланді виявили перший випадок зараження від коронавіруса через контакт з трупом. Заражений працівник моргу помер.

Вчені опублікували перший випадок смерті людини після зараження коронавірусів від мертвого тіла. Потерпілий був судово-медичним експертом.

«Наскільки нам відомо, це перший випадок передачі коронавіруса від мертвого живій людині і перший інцидент смерті серед медичного персоналу у відділенні судової медицини», - йдеться в доповіді, написаному Воном Шрівіджіталаем з Медичного центру в Бангкоку і Вірою Віваніткіт з університету в Хайкоу, Китай.

Відео дня

Вчені не знають точно, як довго коронавірус живе в організмі після смерті, тому що в Таїланді не ведуть таку документацію і не перевіряють регулярно мертві тіла на наявність COVID-19.

Професор патології університеті Нью-Йорка Анжеліка Корталс, в коментарі виданню BuzzFeed cказала , що медичним експертам, технічним фахівцям моргу і людям, що працюють в похоронних бюро, необхідно проявляти особливу обережність. «Це реальна проблема», - вважає вона.

Тому дослідники наполягають, щоб відділи патології і судово-медичної експертизи проводили ті ж процедури дезінфекції, що застосовуються і в операційних.

У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я говориться, що передача небезпечних мікроорганізмів від трупів зустрічається рідко і, що «Більшість вірусів довго не живуть в організмі людини після смерті».

Але в Британії, наприклад, представники органів охорони здоров'я Англії повідомили медичному персоналу, що працюючи з тілами пацієнтів, померлих від COVID-19, ризик зараження все-таки існує.

«Ті, хто працює в медицині, повинні знати, що, ймовірно, існує постійний ризик зараження від біологічних рідин і тканин в тих випадків, коли виявляється коронавірусна інфекція (SARS-CoV2) », - заявили в уряді Великобританії.

Варто нагадати, що нещодавно вчені в Ухані з'ясували ще один спосіб передачі коронавіруса. Фахівці виявили високий рівень зараженості COVID-19 поверхонь в відділенні інтенсивної терапії .

Також зразки вірусу були знайдені і в палатах загальної терапії. Найбільший показник був у комп'ютерних мишей - 75% випадків в інтенсивної терапії і 20% в загальній. За ними слідують сміттєві бачки з 60% відсотками, поручні - 42,9%, а потім дверні ручки 8,3%.

Тому, щоб уникнути інфікування, вчені радять працівникам медустанов користуватися антисептиком частіше, ніж це роблять звичайні люди.

Крім того, НВ недавно розповідав, що згідно з новими дослідженнями, коронавірус може переміщатися по повітрю на відстані близько 4 метрів .

При цьому, на сьогоднішній день американськими органами охорони здоров'я рекомендується 2 метри в якості соціального дистанціювання, в той час як Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що досить дотримуватися дистанції всього в 1 метр.

Також, не варто забувати, що великі дистанції вірус долає і на взутті.

«Половина зразків з підошов черевиків медичного персоналу відділення інтенсивної терапії показала позитивний результат», - пишуть дослідники про зразки, взятих в госпіталі Хошеньшань в Ухані. - «Таким чином, взуття медичного персоналу може функціонувати як носій вірусу».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X