Мутує. Нові випадки коронавірусу в Китаї показують, як він може змінитися

20 травня 2020, 16:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські лікарі заявили, що коронавірус проявляється по-різному серед пацієнтів в новій групі випадків в північно-східному регіоні в порівнянні з первинним спалахом в Ухані.

На думку вчених, збудник може змінюватися невідомим чином, що ускладнює зусилля по боротьбі з хворобою.

«Пацієнти, виявлені в північних провінціях Цзілінь і Хейлунцзян, мабуть, зберігають вірус протягом більш тривалого періоду часу, і для отримання негативного результату тестів потрібно більше часу», — заявив у вівторок державному телебаченню Цю Хайбо, один з провідних лікарів-реаніматологів Китаю.

Відео дня

За словами Цю, який в даний час знаходиться в північно-східній частині країни, для розвитку симптомів після інфікування потрібно більше часу, ніж один-два тижні, які спостерігаються в Ухані, і через цей відстрочений початок владі стає важче виявляти випадки захворювання до їх поширення.

«Більш тривалий період, протягом якого у заражених пацієнтів не виявляється ніяких симптомів, створив кластери сімейних інфекцій», — сказав Цю.

За останні два тижні було зареєстровано близько 46 випадків захворювання в трьох містах — Шулань, Цзілінь і Шеньянь — в двох провінціях. Виникла інфекція, яка викликала відновлення заходів по локалізації в регіоні, що налічує 100 мільйонів людей.

Вчені до цих пір не до кінця розуміють, чи значно змінюється вірус, і відмінності, які бачать китайські лікарі, можуть бути пов’язані з тим, що вони можуть спостерігати за пацієнтами більш ретельно і з більш ранньої стадії, ніж в Ухані.

«Теоретично, деякі зміни в генетичній структурі можуть привести до змін в структурі вірусу або його поведінці. Однак багато мутацій не призводять до яких-небудь помітних змін», — сказав Кейджі Фукуда, директор і клінічний професор Школи громадської охорони здоров’я Університету Гонконгу.

Більш того, чиновники тепер вважають, що новий кластер виник через контакт із зараженими, що прибувають з Росії. Генетичне секвенування показало відповідність між північно-східними і російськими захворюваннями, сказав Цю.

Цікаво, що раніше старший викладач кафедри вірусної імунології Бірмінгемського університету пізнання Стаматакі заявила, що вакцина від нового вірусу знаходиться «в межах досяжності».

За її словами, у більшості інфікованих пацієнтів виробляються антитіла і є доказ відповідного відповіді Т-лімфоцитів.

«Хоч ми і не знаємо, чи є ця реакція захисною, вона може свідчити про імунологічну пам’ять — наріжний камінь вакцинації. Вакцини будуть покращувати і збагачувати, щоб викликати імунну відповідь сильніше, ніж природна інфекція», — підкреслила вона.

Крім того, коронавіруси мутують повільніше, ніж інші віруси, наприклад, грип.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X