Кілька тижнів. Австралійські вчені заявили про швидке завершення випробувань ліків проти коронавірусу

13 квітня 2020, 16:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Австралійські дослідники знаходяться в «кількох тижнях» від завершення клінічних випробувань ліків для ранньої діагностики і лікування коронавірусу.

Проєкти доповнюють переконаність медиків у тому, що вакцини проти Covid-19 залишилося до появи всього кілька місяців.

У той час як дослідження в області вакцин тривають, в цей час більший упор робиться на посилення діагностики і пошуки лікування для порятунку життів. Крім того, будуть проведені випробування для оцінки обґрунтованості так званого колективного імунітету, при якому у людей поширюється стійкість до вірусу.

Відео дня

«Я насправді дуже оптимістична, що ми отримаємо результати, принаймні, хороші чи не дуже хороші результати багатьох клінічних випробувань в найближчі кілька тижнів», — сказала Шарон Левін, директор Інституту інфекції і імунітету Пітера Доерті.

«Термінові рамки для противірусних препаратів і знання, чи працюють вони чи ні, набагато коротше, ніж для вакцин. Оскільки в цих дослідженнях використовуються існуючі ліки, тому ми знаємо їх безпеку, ми знаємо, як їх використовувати», — заявила Левін журналістам в Мельбурні в понеділок.

Левін сказала, що у світі проводиться близько 300 випробувань лікування нового коронавірусу.

«Є кілька хороших прикладів з невеликих досліджень, родом з Китаю. А тепер з США і Європи. Але насправді жоден з них ще не був оцінений в тому, що ми називаємо рандомізованим випробуванням, яке порівнює нове лікування зі стандартним лікуванням з клінічним результатом у великого числа людей. Тому ми дійсно чекаємо цих результатів», — сказала вона.

Додамо, у Всесвітній організації охорони здоров’я прогнозують, що спалахи коронавірусу будуть повертатися до тих пір, поки не з’явиться вакцина.

«Ми не дуже впевнені, що це буде відбуватися хвилеподібно, як це відбувається з грипом. Ми думаємо, що це буде вірус, який переслідує людство протягом досить довгого часу, поки ми всі не зможемо отримати вакцину, яка буде захищати нас», — сказав спецпредставник гендиректора ВООЗ з питань пандемії коронавірусу Девід Набарро.

Набарро зазначив, що зараз є ознаки того, що в Європі і США сповільнюється поширення інфекції. Водночас він підкреслив, що коронавірус все ще розвивається в інших частинах світу, у зв’язку з чим необхідно створити інфраструктуру і потенціал для захисту від спалахів вірусу в найближчі місяці.

В той самий час, за різними оцінками вчених, вакцина від COVID-19 повинна з’явитися до середини наступного року. Це досить короткий період, оскільки розробка аналогічних вакцин для інших вірусів раніше займала від п’яти років.

Директор Навчального центру з вакцин при Дитячій лікарні у Філадельфії і розробник вакцини проти ротавірусу Пол Оффіт пояснив у своєму свіжому інтерв'ю, чому підготовка вакцини від COVID-19 може зайняти роки. За словами Пола Оффіта, вчені не сподіваються, що хвороба зникне сама собою після закінчення карантину, і сподіваються розробити ефективну вакцину від неї якомога раніше.

Вірусолог каже, що певний прогрес у розробці вакцини є: медики вже знають, що при зараженні одним зі штамів людського коронавірусу у людей виробляється до них імунітет на кілька років.

«Я припускаю, що дослідження на тваринах не проводяться, — замість цього вчені швидко перейшли до випробувань на людях. Було б непогано проводити дослідження на тваринах. Для цього добре підходять миші, які можуть підказати про можливі проблеми з безпекою вакцини. Але, схоже, цього не відбувається», — говорить Оффіт.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X