У Бельгії. Медики зафіксували перший випадок зараження коронавірусом домашнього кота

29 березня 2020, 16:00

Ветеринарна служба Бельгії зафіксувала наявність вірусу COVID-19 у кота. Медики кажуть, що хвороба передалася тварині від її господаря, а раніше аналогічний випадок зараження підтвердили у собаки з Гонконгу.

У Всесвітній організації охорони здоров’я не відкидають версію про те, що вірус COVID-19, через який на початку 2020-го по всьому світу почалася епідемія, має тваринне походження.

Відео дня

Сьогодні ж відомі випадки, коли вірус навпаки передається від людей до тварин. Про один з таких заявили в Бельгії: місцева ветеринарна служба підтвердила наявність коронавірусу у домашнього кота.

Медики повідомляють, що тварина заразилася вірусом від свого господаря, у якого почали проявлятися симптоми хвороби за тиждень до цього.

У кота з’явилися проблеми з диханням і діарея, але зараз у тварини і її господаря стабільний стан.

Фахівці кажуть, що цей випадок не є показовим, і передача вірусу від людей до тварин відбувається вкрай рідко.

«Ми хочемо підкреслити, що це одиничний випадок. Крім того, в цьому випадку йдеться про передачу вірусу від людини до тварини, а не навпаки. Немає ознак того, що це поширене явище. Ризик передачі від тварини до людини дуже малий», — пояснює бельгійський вірусолог Стівен Ван Гухт.

Раніше коронавірус підтвердили у собаки з Гонконгу: позитивний тест на COVID-19 зафіксували у 17-річного померанского шпіца, який помер через кілька тижнів після цього.

Його господарка — 60-річна жінка — також була госпіталізована через коронавірус, але її хворобу вилікували і вона повернулася додому.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X