Перший випадок. Після щеплення від COVID-19 у мешканки США народилася дитина з антитілами до коронавірусу

21 березня 2021, 07:27

Вчені задокументували перший відомий випадок народження дитини з антитілами проти SARS-CoV-2 у жінки, яка не хворіла коронавірусом, але отримала щеплення.

Матері, медпрацівниці з південної Флориди, зробили щеплення Moderna, яке дозволило отримати антитіла і її майбутній дитині.

Першу дозу вона отримала на 36 тижні вагітності. Три тижні по тому, до прийому другої дози, жінка народила «енергійну, здорову, доношену дівчинку». Мати отримала другу дозу вакцини Moderna після народження дитини відповідно до звичайного 28-денного графіку вакцинації.

Відео дня

Одразу після народження дитини вчені взяли проби і проаналізували кров з пуповини, щоб перевірити наявність антитіл IgG проти SARS-CoV-2 — типи антитіл, що вказують на деяку форму одужання.

Плід, що розвивається, часто отримує імунітет від батьків протягом останніх трьох місяців вагітності. Але цей новий випадок — перший приклад імунітету у дитини, отриманий тільки від вакцини. Проте досі невідомо, наскільки захисними будуть ці антитіла для цього немовляти і як довго вони прослужать.

Дослідження, проведені в 2016 році, показують, що, наприклад, вагітні з більшою ймовірністю передають імунітет від кору, ніж імунітет від поліомієліту. Вакцини, такі як щеплення від грипу або дифтерії, коклюшу та правця, навіть рекомендуються під час вагітності для передачі імунітету немовлятам.

Цей імунітет у новонародженого також тимчасовий — він починає слабшати через кілька тижнів або місяців (точна тривалість залежить від типу антитіл). Автори пишуть, що необхідні подальші дослідження і додаткова документація, щоб визначити, яку кількість антитіл проти SARS-CoV-2, переданих дитині, можна очікувати при вагітності. Вченим також необхідно буде вивчити, як довго ці антитіла зберігаються у новонароджених, щоб визначити, скільки років має бути немовлятам, коли вони можуть отримати свої перші вакцини проти COVID-19.

Додамо, вагітні були виключені з первинних випробувань вакцини, але це починає змінюватися.

Pfizer і BioNTech нещодавно почали дослідження фази 2/3, в якому брали участь 4000 здорових вагітних жінок. У міру того, як ці випробування будуть розвиватися, і все більше і більше дітей народжується від вакцинованих осіб, результати допоможуть лікарям і дослідникам з’ясувати, як найкраще захистити цих новонароджених.

Раніше НВ писав, що нове дослідження в США показало, що діти і дорослі виробляють різні типи і кількості антитіл у відповідь на зараження коронавірусом SARS-CoV-2.

Відмінності в антитілах дають можливість припустити, що перебіг інфекції та імунна відповідь у дітей і дорослих відрізняється, і більшість дітей легко виводять вірус зі свого організму.

«Наше дослідження забезпечує поглиблене вивчення антитіл SARS-CoV-2 у дітей, демонструючи різкий контраст з дорослими», — каже імунолог Колумбійського університету Донна Фарбер.

«У дітей інфекційний перебіг набагато коротший і, ймовірно, не так поширений, як у дорослих. Діти можуть позбутися цього вірусу ефективніше, ніж дорослі, і їм може не знадобитися сильна імунна відповідь антитіл, щоб позбутися його», — додає Маттео Поротто, доцент кафедри вірусного молекулярного патогенезу відділення педіатрії Колумбії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X