За статевою ознакою. Медики з’ясували, чому COVID-19 по-різному впливає на чоловіків та жінок

27 серпня 2020, 10:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження, присвячене вивченню чоловічих і жіночих імунних реакцій на новий коронавірус, може пояснити, чому чоловіки зазвичай гірше переносять COVID-19.

Вчені з США вважають, що причиною того, що чоловіки, особливо літні, значно частіше вмирають від вірусу SARS-CoV-2, є особливості імунної відповіді організму.

«Ми виявили, що у чоловіків і жінок дійсно розвиваються різні типи імунних відповідей на COVID-19», — сказала провідний автор дослідження Акіко Івасаки, професор Єльського університету. Вона додала, що «ці відмінності можуть лежати в основі підвищеної сприйнятливості до хвороби у чоловіків».

Відео дня

Дослідники зібрали кров, а також мазки з носа і рота у неінфікованих контрольних суб'єктів і пацієнтів з цим захворюванням, які лікувалися в лікарні Єльського університету Нью-Хейвен в США. Потім вони спостерігали за пацієнтами, щоб подивитися на їх імунні реакції.

Дослідники виявили, що у жінок розвивається більш стійкий імунна відповідь з участю Т-лімфоцитів, які представляють собою тип білих кров’яних тілець, які можуть розпізнавати віруси і знищувати їх. Дослідження показало, що це стосується навіть літніх жінок.

Навпаки, у літніх чоловіків була більш слабка активність Т-клітин — чим вони були старше, тим слабкіше була реакція. В цілому чоловіки також виробляють більше цитокінів, які представляють собою запальні білки, які утворюють ще одну частину природної імунного захисту організму.

Однак важкі випадки COVID-19 пов’язані з так званим «цитокіновим штормом», коли імунна система переходить в режим перевантаження, що шкідливо і потенційно смертельно.

Дослідження показало, що чоловіки, у яких були високі концентрації цитокінів на ранній стадії, з більшою ймовірністю мали важкий випадок захворювання, в той час як жінки, у яких був виявлений значний рівень цитокінів, також виявилися гірше.

На думку авторів, це може означати, що чоловікам і жінкам потрібне різна лікування. Для чоловіків, наприклад, «ми повинні посилювати їх Т-клітинні відповіді за допомогою вакцин», — сказала Івасаки, в той час як жінкам можна призначити лікування, щоб послабити цитокінову відповідь.

Коментуючи дослідження, Елеонора Райлі, професор Единбурзького університету, сказала, що «хоча середня відповідь може відрізнятися у чоловіків і жінок, діапазон більшості вимірювань у чоловіків і жінок значно перекривається, а це означає, що відповіді багатьох жінок не відрізняються від відповідей багатьох чоловіків».

Райлі сказала, що саме тому лікування було б краще, якби воно було індивідуальним, а не визначалося б виключно за статевою ознакою.

Раніше НВ писав, що вчені Гонконгського університету заявили про «перший зареєстрований випадок повторного зараження коронавірусом» у 33-річного чоловіка, який перехворів COVID-19 в квітні 2020 го.

Повідомляється, що другий аналогічний діагноз COVID-19 поставили 33-річному чоловікові, який вилікувався від коронавірусу в квітні 2020 го. Причому, під час повторного тестування, яке знову підтвердило наявність вірусу, у пацієнта не було ніяких ознак хвороби.

Чоловік пройшов обов’язковий тест в аеропорту, після повернення з Іспанії. Китайська влада також заявляла про повторні випадки зараження, але вчені не можуть підтвердити їх достовірність, оскільки пацієнти могли просто не пройти повний курс лікування від COVID-19.

Перший підтверджений випадок повторного зараження коронавірусом в Гонконзі означає, що імунітет від COVID-19 може бути неефективний, і це може суттєво вплинути на розробку вакцини від цієї хвороби.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X