Це надовго. Проблеми з психікою можуть виникнути через рік після одужання від COVID-19

Коронавірус викликає віддалені наслідки (Фото:REUTERS/Sumaya Hisham/)
Нові дослідження показують, що пацієнти з COVID-19 на 60% частіше страждають від затяжних психічних та емоційних проблем протягом року після зараження.
Ці проблеми включали тривогу, депресію, суїцидальні думки, розлад, пов'язаний із вживанням опіоїдів, розлади, пов'язані з незаконним вживанням наркотиків та алкоголю, порушення сну та проблеми з мисленням та концентрацією уваги, зазначили вчені зі США.
"Якщо після COVID -19 ви страждаєте від проблем зі сном, депресії або занепокоєння, ви не самотні. Ми бачимо тисячі таких, як ви. Обов'язково зверніться за допомогою», - сказав провідний дослідник доктор Зіяд Аль-Алі. Він є клінічним епідеміологом у Медичній школі Вашингтонського університету у Сент-Луїсі.
Аль-Алі вважає, що до цих проблем слід поставитися серйозно.
"Я хочу, щоб ми приділяли більше уваги таким речам, щоб вони не роздмухувалися і не перетворювалися на набагато серйозніші кризи в майбутньому", - сказав він. «Ми бачимо підвищений ризик вживання опіоїдів. Ми бачимо підвищений ризик суїцидальних думок, ми бачимо депресію, бачимо тривогу, і для мене це майже ідеальний початок ще однієї епідемії самогубств».
Хоча незрозуміло, як вірус впливає на мозок, Аль-Алі вважає, що шкода завдається, коли COVID-19 проникає у клітини мозку.
"Вірус дійсно може проникнути в мозок і викликати безліч різних проблем, включаючи порушення нейронних зв'язків, підвищення рівня деяких запальних маркерів, порушення передачі сигналів та зміни в архітектурі мозку, що також може пояснити мозковий туман або зниження рівнів нейрокогнітивного мислення", - пояснив він.
За словами Аль-Алі, лікарі повинні стежити за цими проблемами у пацієнтів, які одужали від COVID-19.
"Лікарі дійсно повинні розуміти, що COVID -19 є фактором ризику для цих проблем. Тому обов'язково питайте про психічне здоров'я, питайте про сон, питайте про біль», — сказав він.
Для дослідження Аль-Алі та його колеги використали базу даних Міністерства у справах ветеранів США для збору інформації про майже 154 000 дорослих, які мали COVID-19 з 1 березня 2020 року по 15 січня 2021 року.
Дослідники використали ці дані для порівняння результатів психічного здоров'я майже 6 мільйонів людей, які не мали COVID-19, і ще 6 мільйонів людей до початку пандемії.
Більшість учасників були білими чоловіками старшого віку, але через великий розмір дослідження до нього було включено більше 1 мільйона жінок і більше 2 мільйонів чорношкірих пацієнтів та дорослих різного віку.
Команда Аль-Алі виявила, що люди, які перехворіли на COVID-19, на 35% частіше страждають на тривогу і майже на 40% частіше страждають на депресію або розлади, пов'язані зі стресом. Серед цих пацієнтів на 55% збільшилося використання антидепресантів та на 65% збільшилося використання бензодіазепінів для лікування тривоги.
Дослідники зазначили, що ці пацієнти також на 41% частіше мали порушення сну та на 80% частіше мали зниження мислення, включаючи забудькуватість, сплутаність свідомості та відсутність уваги.
Автори роботи виявили, що ризик психічних проблем був пов'язаний із тяжкістю інфекції COVID-19. У людей з легкою формою захворювання ймовірність розвитку психічних проблем була на 27% вищою, а у пацієнтів із тяжкою інфекцією — на 45%. За словами Аль-Алі, ці ризики не спостерігалися за інших захворювань, таких як грип.
Раніше НВ писав, що ті, хто дав позитивний результат на COVID-19 ( підтверджений тестом ПЛР), мали підвищений ризик психічних захворювань, втоми та проблем зі сном.
Таких висновків дійшли автори нового дослідження, в якому аналізувалися електронні записи первинної медико-санітарної допомоги 226 521 особи з усієї Великої Британії в період з лютого 2020 по грудень 2020 року.
Дослідження показало, що ймовірність повідомлення про втому лікаря після позитивного результату ПЛР-тесту збільшилася майже у шість разів. Крім того, у людей із позитивним тестом збільшився втричі ризик проблем зі сном у порівнянні з пацієнтами без позитивного результату.
Також на 83% збільшилась кількість психічних захворювань після позитивного тесту ПЛР. Проте ризик психічних захворювань серед людей, які отримали негативний результат ПЛР, також збільшився на 71%, порівняно з населенням загалом.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.