І тест не потрібен. Собак навчили виявляти коронавірус з точністю в 96%

16 квітня 2021, 20:03

Вчені зі Школи ветеринарної медицини Пенсильванського університету в ході свого дослідження виявили, що собаки можуть ідентифікувати хворих COVID-19 з точністю 96%.

«Ми просимо у собак про не дуже просту послугу. Вони мають точно визначати запах інфекції, але вони також мають відокремлювати від неї фонові запахи різних людей: чоловіків і жінок, дорослих і дітей, людей різних національностей і географічних регіонів», — пояснює Синтія Отто, старша авторка дослідження. Роботу було опубліковано в журналі PLOS One.

Відео дня

Отто та її колеги мають багаторічний досвід навчання собак-медиків, наприклад, тих, що можуть виявляти рак яєчників. Після початку пандемії, вони зрозуміли, що можуть використовувати свій досвід, щоб навчити тварин виявляти COVID-19.

Для навчання собак необхідне тривале дресирування і велика кількість різних зразків. Отримані дані використовуються в іншому дослідженні, в якому собак навчають розрізняти запахи хворих, здорових і вакцинованих людей на основі летючих органічних сполук, які вони залишають на футболках.

Вчені навчали вісім лабрадорів-ретриверів і бельгійську вівчарку. Спочатку дослідники навчили їх розпізнавати характерний запах — синтетичну речовину, відому як універсальне з'єднання для виявлення. Після цього собак вчилися відрізняти запах сечі хворих людей від сечі здорових людей. Через три тижні тренувань собаки навчилися ідентифікувати позитивні зразки коронавірусу із середньою точністю 96%.

«Це те, що ми можемо просувати не тільки в нашому навчанні, пов'язаним з COVID-19, але і в нашій роботі з виявлення раку. Ми хочемо переконатися, що у нас є все для забезпечення якості, відтворюваності, достовірності і безпеки, коли ми захочемо, щоб собаки почали "працювати" в громадських місцях», — коментує результати дослідження Отто.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X