Це вам не грип. Чи правда, що коронавірус небезпечніше іспанки 1918 року
У зв’язку з швидким поширенням коронавируса SARS-CoV2 все частіше згадують іншу страшну пандемію — іспанку, що забрала життя до 100 млн осіб. Оптимісти ж порівнюють Covid-19 з сезонним грипом.
На це питання відповів Пітер Піот — авторитетний вірусолог і директор Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в інтерв'ю Thetedmedfoundation.
Чи можна порівнювати Covid-19 з сезонним грипом?
За даними Пітера Піота, в США щорічно заражаються на сезонний грип до 30 млн осіб, з них близько 0,1% помирає. В цілому, щороку фіксується близько 300 тис. смертей від грипу. Коронавірус також заразний, проте показники смертності у нього вище.
При цьому SARS-CoV2 — новий вірус, що ускладнює ситуацію. Від нього немає вакцини, на відміну від грипу, а багато випадків безсимптомного прояви дозволяє переносити його величезній кількості людей.

Саме відсутність щеплення і антитіл до SARS-CoV2 можна назвати найбільшою небезпекою — вірус поширюється швидко, а контролювати його складно.
Передбачити, коли він піде на спад, поки не можна. Хоча загалом, коронавірусам властива сезонність: в осінньо-зимовий період вони поширюються активніше. Але небезпеку зараження влітку не можна виключити повністю, оскільки в регіонах з теплим кліматом, наприклад на півдні США, зараз фіксують багато випадків захворювання.
Поширенню сприяє міграція населення, в тому числі, туристична, тому багато країн рекомендують самоізолюватись людям, які прибули з вогнищ захворюваності.
Чи виявиться Covid-19 таким же небезпечним, як іспанка?
Спалах іспанського грипу на початку ХХ століття був наймасштабнішою пандемією сучасності. Складно сказати, чи повторить Covid-19 жахливі цифри в 550 млн. хворих і 50−100 млн. померлих. Взагалі, робити будь-які прогнози з новим вірусом важко. Поки що SARS-CoV2 поширюється дуже швидко, викликаючи високу смертність.
Однак не варто забувати, що у випадку з іспанкою були інші вступні. Багато країн після Першої світової війни зіткнулися з кризою у всіх галузях, а їх населення бідувало і навіть голодувало. І звичайно, не можна порівнювати медицину 1918 року з сучасною. Проти іспанки так і не знайшли ні вакцини, ні ліків.
Що стосується коронавируса SARS-CoV2, ряд країн уже розробляє сироватку, а деякі розповідають про успіх в лікуванні вже хворих.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.