Попереджений — озброєний. Як змінюються симптоми коронавірусу по днях і скільки триває імунітет до Covid-19

4 грудня 2020, 15:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Щодня в Україні фіксується близько 15 тисяч випадків захворювання на коронавірус. У зв’язку з цим Україна готується до жорсткого карантину, який можуть ввести вже в січні.

НВ зібрав відповіді на найбільш поширені питання про симптоми Covid-19, антитіла і самоізоляцію. При перших ознаках коронавірусу залишайтеся вдома і стежте за тим, як протікає хвороба, щоби звернутися до фахівця за необхідності.

Відео дня

Який інкубаційний період зараження на коронавірус і коли людина найбільш заразна?

У більшості випадків інкубаційний період зараження при коронавірусі - до 10 днів. У деяких окремих випадках інкубаційний період триває близько 20 днів.

Найбільший шанс заразитися від людини, що переносить Covid-19 - це 1-2 дні до моменту розпізнавання хвороби, а також перший і четвертий дні захворювання на коронавірус. У разі, коли коронавірус протікає безсимптомно, складніше визначити перший, а значить, найнебезпечніший для зараження день.

Коронавірус: як проявляються симптоми по днях

1 день

У пацієнтів піднімається температура, з'являються головний біль, загальне нездужання. Хворі скаржаться на слабкість і біль в м'язах. Часто закладає ніс.

Антисептик (Фото: Kelly Sikkema / unsplash)
Антисептик / Фото: Kelly Sikkema / unsplash

2-3 дні

На другий-третій день у пацієнтів з'являється поверхневий кашель, важкість у грудях. У цей час у багатьох хворих зникають нюх і смак; також смаки можуть плутатися. Нежиті, як правило, немає. Зберігається помірно висока температура. Деякі пацієнти в цей період скаржаться на розлади травлення.

6 днів

До цього часу у хворих з легкою формою спостерігається поліпшення стану. Нюх і смак все ще відсутні, зберігається температура, але в цілому пацієнту стає краще. Хворі з середньою тяжкістю коронавірусу відчувають сильну слабкість і задишку, здавленість в грудях, у них продовжує зростати температура. В цьому випадку необхідно звертатися до лікарні.

14 днів

За два тижні у пацієнтів, у яких хвороба проходила в легкій формі, настає повне одужання. У хворих з формою середньої тяжкості також спостерігається поліпшення.

30 днів

У пацієнтів з хворобою середньої тяжкості проходять останні прояви, вони повністю одужують.

Як проходить коронавірус у легкій формі?

У легкій формі коронавірус переносять більшість пацієнтів - до 80% всіх хворих. Хвороба також може проходити взагалі без симптомів. В цьому випадку у крові пацієнта все одно утворюються антитіла. Нерідко легка форма Covid-19 у дорослої людини може протікати без температури і кашлю. В інших випадках температура може бути невисокою, а кашель - помірним. При легкій формі коронавірусу більшість людей одужує на сьомий день.

Коли з'являються антитіла і скільки триває імунітет до Covid-19?

Антитіла під час хвороби утворюються не одразу. Весь процес займає кілька днів, а стійкий імунітет досягається за тиждень-два. Наприклад, на 14-й день захворювання Covid-19 антитіла з'являються у половини заражених, а через 20-24 дні - майже у всіх пацієнтів. А тести на наявність антитіл до коронавірусу фахівці радять здавати тільки через один-три тижні з моменту виникнення перших симптомів.

Якщо в організмі не виявлено антитіла, значить, зараження або не було, або імунітет ще не встиг відреагувати на нього виробленням антитіл. Таке трапляється, коли в організм потрапило мало збудників або йому активно допомагали за допомогою ліків. Такі люди зазвичай переносять інфекцію в легкій формі, але в той же час є ризик, що повторне зараження пройде важче.

Хлопчик в масці (Фото: Izzy Park / unsplash)
Хлопчик в масці / Фото: Izzy Park / unsplash

Згідно з дослідженнями, у людей, які перехворіли на коронавірус, стійкий антитільний імунітет зберігається від трьох до п'яти місяців. Існують тести, які виявляють наявність антитіл в організмі, однак в окремих випадках вони можуть бути помилковими - наприклад, коли кров взяли занадто рано і в ній ще недостатньо антитіл.

Коли людину можна вважати видужалою від коронавірусу?

Дослідження показали, що хворий залишається заразним до 14 днів після прояву симптомів. Тому слід пробути на карантині не менше 14 днів.

Людина визнається здоровою і може припинити самоізоляцію, якщо:

  • у неї не було температури не менше 72 годин;
  • симптоми гострого респіраторного захворювання зникли. Рішення про одужання пацієнта приймає лікар.

Якщо людина перебувала на лікуванні в лікарні, то визнання її здоровою залежить від її стану. Лікарі радять залишатися вдома протягом ще двох тижнів після виписки з лікарні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X