З’явився новий потенційно небезпечний штам коронавірусу B1525. Що про нього відомо?

2 березня 2021, 20:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США стурбовані агресивним наступом нових штамів коронавірусу, що може звести нанівець весь прогрес у боротьбі з пандемією. Одним з останніх доповнень до вже наявних видів SARS-CoV-2 став штам B1525.

Вчені звернули особливу увагу на цей штам, оскільки він має схожі мутації в гені, який виробляє білок-«шип» — саме ця частина вірусу чіпляється за людські клітини. Серед важливих змін — присутність все більш відомої мутації під назвою E484K, пише видання The Conversation.

Відео дня

Це та мутація, яка дозволяє вірусу частково ухилятися від імунної системи. Саме через неї південноафриканський штам коронавірусу (B1351) вважався небезпечнішим за звичайний, адже він був заразнішим за звичайний на 70%. Крім того, були навіть свідчення про повторні зараження — і вони з’являлися частіше, ніж зі «звичайною» версією.

Поки що невідомо, як ця мутація відіб'ється на новому штамі повною мірою, але вже є докази, що вона може вплинути на ефективність вакцин. Через це вчені впевнені, що всі штами з мутацією E484K потрібно піддати «більш ретельному аналізу». З іншого боку, у нас поки немає свідчень про те, що новий штам B1525 більш заразний чи переноситься важче.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X