Ключі, телефон, гроші. Експерти дали поради, як не заразитися коронавірусом через найбільш забруднені предмети

22 квітня 2020, 04:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Коронавірус SARS-CoV-2 здатний жити на металі і пластику до трьох днів. Чи означає це, що потрібно дезінфікувати телефон, ключі та готівку?

Протягом дня людина контактує з величезною кількістю бактерій і вірусів, деякі з них є збудниками небезпечних інфекційних хвороб. Однак навіть в умовах пандемії коронавіруса SARS-CoV-2 фахівці не рекомендують дезінфікувати все на своєму шляху.

Відео дня

Чому для профілактики досить миття рук?

На це питання відповів Стівен Бергер — співзасновник Глобальної мережі з інфекційних хвороб і епідеміології в Ізраїлі. Доктор Бергер акцентує на тому, що для інфікування коронавірусом необхідно потрапляння SARS-CoV-2 до рота, носа або очі. І щоб цього не сталося, потрібно мінімізувати контакт рук і обличчя. Крім того, має сенс частіше протирати антисептиком мобільний телефон. А ось панічно мити з милом гаманець, банківські картки та монети не варто — досить продезінфікувати руки після повернення додому.

Щодня ми буквально купаємося в бактеріях

«Щодня ми буквально купаємося в бактеріях, — зазначає Стівен Бергер. — Нас оточують патогени — вони на книжкових полицях, смартфоні, окулярах і в повітрі.

Але основна небезпека як і раніше виходить від рук. Взявши потенційно заражений предмет, ви повинні помити руки, а не підносити їх до обличчя, брати їжу і т. і. «

Небезпека зараження Covid-19 через предмети є, оскільки вірус дійсно здатний жити поза тілом людини досить довго. Доторкнувшись до предмета, з яким раніше контактувала інфікована людина, можна захворіти. Але хороша новина в тому, що ретельно вимивши руки, можна мінімізувати ймовірність зараження.

Раніше НВ неодноразово писав про заходи захисту від SARS-CoV-2. У їх числі регулярне миття рук з милом, обробка антисептиком і носіння маски в громадських місцях.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X