Одяг, взуття, руки. Вчені назвали найефективніші заходи запобігання зараженню Covid-19

21 квітня 2020, 09:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

SARS-CoV-2 здатний жити на різних поверхнях лякаюче довго. Чи означає це, що людина може переносити коронавірус на одязі?

Вірусологи Кетлін Джордан і Вінсент Сюй, що проводили масштабні дослідження шляхів передачі вірусів, стверджують: одяг не є основним джерелом зараження. У лабораторних умовах була доведена здатність коронавірусу жити на тканині до двох днів, проте потрібно розуміти, що ці цифри не застосовні в звичайному житті. Сприятливими факторами для вірусів вважаються вологість і тепло, а тканина має сітчасту структуру, тому під час прогулянки до супермаркету велика частина збудника, що осіла на одязі, просто засохне і вивітриться.

Відео дня

Звичайна людина, що дотримується гігієни, самоізоляції і не контактує з хворими Covid-19, може не турбуватися про зараження через одяг. У її випадку прання з милом або порошком буде достатньою мірою профілактики коронавірусу.

Але це правило діє лише для людей, які не перебувають поблизу вогнища зараження. Для медиків і осіб, що контактують з хворими краще застосувати додаткові заходи. Згідно з дослідженнями вчених з Уханю, велика кількість вірусу накопичується на взутті та рукавах одягу. Тому їх необхідно дезінфікувати і змінювати частіше.

Отже, взуття може бути небезпечним?

І так і ні. В половині досліджуваних випадків на підошвах взуття медиків був виявлений SARS-CoV-2. Але взуття не контактує з дихальними шляхами, тому знявши його та помивши руки, можна не турбуватися про зараження. Правда, виникає питання, чи можна принести вірус на підошвах, а потім передати його улюбленцеві? Адже випадки інфікування домашніх тварин вже були. Швидше за все, відповідь ні - оскільки в кожному з цих епізодів домашній улюбленець захворів після контакту з SARS-CoV-2-позитивним господарем. Тому в Великобританії ветеринари рекомендують ізолювати тварин, чиї господарі захворіли.

В цілому, основним шляхом зараження Covid-19 залишається контакт із носієм. Тому найефективнішими заходами є соціальне дистанціювання, носіння маски або респіратора, самоізоляція і регулярне миття рук. Сумлінно виконуючи рекомендації фахівців, ви зробите все можливе для профілактики захворювання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X