Ховається, де попало. Медики встановили, чому новий коронавірус виявився таким заразним
Дослідження, проведене в Бразилії, передбачає, що тканини, які відповідають за виробництво і секрецію слини, служать резервуарами для частинок SARS-CoV-2.
Таким чином, інфекційний потенціал нового коронавірусу збільшується, відзначають дослідники з Університету Сан-Паулу.
Аналіз зразків трьох типів слинних залоз, отриманих під час процедури розтину пацієнтів, які померли від ускладнень COVID-19 в Hospital das Clínicas показав, що тканини, які спеціалізуються на виробництві та виділення слини, служать резервуарами для нового коронавірусу.
Дослідники заявили, що це відкриття допомагає пояснити, чому вірусу так багато в слині, і дозволило вченим розробити діагностичні тести на основі слини для COVID-19.
«Це перший звіт про здатність респіраторного вірусу розмножуватися в слинних залозах. До цих пір вважалося, що тільки віруси, що викликають дуже поширені захворювання, такі як герпес, використовують слинні залози в якості резервуарів. Відкриття може допомогти пояснити, чому SARS-CoV-2 настільки заразний», — сказав Бруно Фернандес Матук, перший автор нового дослідження.
Попереднє дослідження, проведене тією ж групою, вже продемонструвало присутність РНК SARS-CoV-2 в тканини пародонту пацієнтів, які померли від COVID-19.
Оскільки SARS-CoV-2 дуже заразний в порівнянні з іншими респіраторними вірусами, вони висунули гіпотезу про те, що він може репліцируватися в клітинах слинних залоз і, отже, бути присутнім в слині, не контактуючи з виділеннями з носа і легенів. Попередні дослідження виявили рецептори ACE2 в протоках слинних залоз. Білок-шип в SARS-CoV-2 зв’язується з ACE2, щоб проникати в клітини і інфікувати їх.
Щоб перевірити цю гіпотезу на людях, було проведено розтин під ультразвуковим контролем 24 пацієнтів, які померли від COVID-19, із середнім віком 53 роки, для вилучення зразків тканини з привушних, піднижньощелепних і малих слинних залоз.
Зразки тканини були піддані молекулярному аналізу (ЗТ-ПЛР), який виявив присутність вірусу більш ніж в двох третинах зразків. Імуногістохімія також продемонструвала присутність вірусу в тканини. Нарешті, дослідження під електронним мікроскопом виявило не тільки присутність вірусу, але і його реплікацію (відтворення) в клітинах, а також тип органел, які він використовує для реплікації.
«Ми спостерігали скупчення декількох вірусів в клітинах слинних залоз, що показало, що вони там розмножуються», — сказав Матук.
Тепер дослідники планують з’ясувати, чи може рот бути прямим джерелом проникнення SARS-CoV-2, з огляду на те, що ACE2 і TMPRSS2 виявляються в різних частинах ротової порожнини, а також в тканинах ясен і слизової оболонки. Крім того, у рота більша площа контакту, ніж у носовій порожнині, яка широко вважається основним шляхом проникнення вірусу.
Раніше НВ писав, що змішаний графік щеплень, в якому вакцина Pfizer вводиться через чотири тижні після щеплення AstraZeneca, дає кращу імунну відповідь, ніж введення ще однієї дози вакцини AstraZeneca.
У дослідженні Com-COV порівнювалися змішані дводозові схеми вакцин Pfizer і AstraZeneca. Було виявлено, що в будь-якій комбінації вони виробляли високі концентрації антитіл.
Ці дані підтверджують рішення деяких європейських країн, які почали пропонувати альтернативи AstraZeneca в якості другого щеплення після того, як вакцина виявилася пов’язаною з рідкісними тромбами.
Найвища відповідь антитіл спостерігалася у людей, які отримували дві дози вакцини Pfizer. Обидва змішані режими давали кращу відповідь, ніж дві дози вакцини AstraZeneca.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.