Погода впливає? Китайські вчені виявили оптимальну кліматичну зону для COVID-19

27 травня 2020, 11:02

Китайські дослідники виявили, що більше половини підтверджених випадків захворювання COVID-19 виникли в місцях з температурою повітря від 5 до 15 градусів.

Дослідники з Ланьчжоуського університету вважають, що через це зростання випадків захворюваності буде сезонним.

Взаємозв'язок між щодня підтвердженими випадками COVID-19 і метеорологічними умовами, включаючи температуру і вологість, було вивчено на основі даних про приблизно 3,75 млн підтверджених випадків COVID-19 в 185 країнах і регіонах з 21 січня по 6 травня поточного року.

Відео дня

Вони виявили, що в місцях з температурою повітря від 5 до 15 градусів за Цельсієм було зареєстровано 60% підтверджених випадків COVID-19. Крім того, приблизно 73,8 відсотка підтверджених випадків були зосереджені в регіонах з абсолютною вологістю від 3 до 10 грамів води на кубометр.

Результати їх досліджень показали, що SARS-CoV-2, мабуть, поширюється на більш високі широти, і припустили, що існує оптимальна кліматична зона, в якій концентрація SARS-CoV-2 помітно збільшується в навколишньому середовищі, включаючи поверхні об'єктів.

Поширення епідемії COVID-19 залежить від декількох факторів. Дослідники вивчали природні фактори, що впливають на пандемію коронавірусної інфекції.

Вони попередили, що пандемія COVID-19 може поширюватися циклічно, і спалах епідемії може повторюватися в великих містах в середніх широтах восени 2020 року.

«Ми не можемо покладатися на гіпотезу про те, що спалах COVID-19 припиниться з підвищенням температури», — сказав перший автор наукової статті Хуан Чжунвей.

Додамо, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що тепер вважає епіцентром пандемії коронавірусу нового типу Південну і Північну Америку.

За даними організації, в Америці зафіксовано понад 2,4 мільйона випадків зараження коронавірусом і понад 143 тисяч смертей.

«Наш регіон став епіцентром пандемії COVID-19. Зараз країнам не час послабляти обмеження», — заявила керівник ВООЗ в американському регіоні Каріси Етьєн.

Зокрема, тривогу ВООЗ викликає ситуація в Бразилії, Перу, Чилі, Ель-Сальвадорі, Гватемалі та Нікарагуа. У січні і лютому ВООЗ вважала епіцентром епідемії коронавірусу Китай. У березні - Європу, вважаючи, що небезпека може загрожувати США і Африці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X