У вакцини Pfizer/BioNTech знайшлося слабке місце. Її захист пробиває один з поширених штамів коронавірусу

13 квітня 2021, 12:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Ізраїлю заявили, що південноафриканський штам коронавірусу «пробиває» захист вакцини Pfizer/BioNTech краще за інших форм вірусу.

У дослідженні Тель-Авівського університету і Clalit Health Services, найбільшої з чотирьох державних організацій охорони здоров’я в Ізраїлі, порівняли 400 невакцинованих людей, інфікованих COVID-19, з 400 частково або повністю вакцинованими людьми, у яких також був коронавірус.

Відео дня

На південноафриканський штам припадає менше одного відсотка випадків коронавірусу в Ізраїлі. Проте, серед 150 чоловік, які були повністю вакцинованими і перехворіли COVID-19, «рівень поширеності [південноафриканського варіанту] був у вісім разів вищим, ніж показник серед нещеплених [людей]», пишуть вчені в проєкті свого дослідження. Коротко про нього написало Science Alert.

Це означає, що південноафриканський штам може прорвати захист вакцини Pfizer/BioNtech, пояснює професор Аді Стерн, один з авторів дослідження. Він додав, що медики не оцінювали тяжкість захворювання.

Ще одне дослідження, проведене в лютому, показало, що у людей, які перехворіли на південноафриканський варіант COVID-19, з’являлося менше антитіл після вакцинації Pfizer/BioNtech, що вказує на зниження захисту конкретно від цього штаму. Проте, автор дослідження Ран Балісер стверджує, що навіть незважаючи на те, що південноафриканський штам може пробивати захист американсько-німецької вакцини, вона все одно залишається головним фактором, що обмежив його поширення в Ізраїлі. В цілому вакцина забезпечує 94%-й захист від коронавірусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X