Іспанські вчені виявили новий симптом коронавируса. Раніше не нього просто не звертали уваги

20 липня 2020, 07:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Висип на шкірі є одним з дуже відомих симптомів Covid-19. Однак, дослідження групи іспанських медиків вперше описує висип в ротовій порожнині як симптом.

Лікарі з госпіталю при Мадридському університеті почали обстеження пацієнтів з Covid-19 в квітні. Метою роботи були різні види висипу на шкірі.

У чверті обстежених пацієнтів була знайдена висип в порожнині рота. Всі вони були в віці від 40 до 69 років. Більше половини з цих пацієнтів були жінками.

Відео дня

Висип у роті з'являвся у пацієнтів в різний час -у деяких через два дні після появи перших симптомів коронавируса . У деяких - через 10-12 днів.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному виданні JAMA Dermatology.

Дослідники перевірили пацієнтів з різним типом лікування, щоб упевнитися, що поява висипу не пов'язана з медикаментами і є проявом Covid-19.

З огляду на те, наскільки швидкими темпами новий коронавірус поширюється по світу, здається дивним, що ніхто раніше не описував цей симптом.

Однак, за словами Хуана Хименез-Каухе, провідного автора дослідження, нічого дивного в цьому немає.

Виходячи з міркувань безпеки, багато медиків утримуються від огляду ротової порожнини пацієнтів з Covid-19, пояснює він.

Багато пацієнтів більшу частину часу в лікарні взагалі не знімають маску.

Самі пацієнти можуть просто не звертати уваги на висип у роті на тлі безлічі інших проявів Covid-19 в гострій формі.

За словами Моллі Уокер, редактора MedPaga Today, деякі медики схильні приймати висип за реакцію на медикаменти, які в гострих випадках Covid-19 можуть бути вельми агресивними.

Це також може пояснювати, чому висип в ротовій порожнині раніше не вносили в список симптомів коронавируса.

Висип є цілком логічним симптомом Covid-19, враховуючи природу захворювання, зазначає Мішель Грін, медик з Нью-Йорка, яку залучили для незалежного аналізу дослідження іспанських медиків.

Висип являє собою маленькі точки на мембранах слизистої оболонки, пояснює Грін. І часто зустрічається у пацієнтів з різними вірусними інфекціями.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X