Небезпечний Київ. Німецький вчений довів, що забруднення повітря веде до зростання смертності від коронавірусу

21 квітня 2020, 10:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Німецький вчений довів, що в регіонах із забрудненим повітрям, спостерігається більше смертей серед людей з коронавірусом.

Нове дослідження показує, що забруднене повітря може бути «одним з основних чинників, що призводять до летального результату», викликаному вірусом Covid-19.

У своїй роботі дослідник Ярон Оген з Галле-Виттенбергського університету імені Мартіна Лютера в Німеччині вивчив супутникові дані, що показують концентрацію діоксиду азоту.

Відео дня

Це речовина, яка забруднює повітря і завдає шкоди дихальним шляхам людини. Воно виробляється в основному дизельними транспортними засобами і утворюється під час інших видах спалювання палива.

Ярон Оген також проаналізував дані про рух повітря, щоб оцінити атмосферні умови і побачити, де забруднююча речовина затримувалася з найвищою концентрацією в атмосфері.

Потім науковець порівняв ці «гарячі точки» забруднення з географічними областями, де зафіксовано найбільшу кількість смертей від коронавірусу. Дослідник зосередився на Італії, Франції, Іспанії та Німеччині.

Результати показали, що в районах, де було зареєстровано велику кількість смертей, пов’язаних з Covid-19, в атмосфері спостерігалася також значна концентрація діоксиду азоту і була незначна циркуляція повітря.

«Коли ми дивимося на Північну Італію, райони навколо Мадрида і провінцію Хубей в Китаї, у них всіх є спільна риса: вони оточені горами. Це підвищує ймовірність того, що повітря в цих регіонах буде „нерухомим“, а рівень забруднення вищий », — йдеться в заяві Огена.

З 4443 випадків смерті в Італії, Іспанії, Франції та Німеччини, 3487 (78%) трапилися в п’яти конкретних регіонах, і в цих п’яти регіонах були виявлені найвищі концентрації діоксиду азоту.

Дослідження показують, що ті, хто живе в місцевості з забрудненим повітрям, який викликає респіраторні захворювання, особливо сприйнятливі до коронавірусу, який також є респіраторним захворюванням.

«Забруднення навколишнього середовища означає забруднення нашого власного тіла. І коли воно зазнає сильного навантаження на дихальні шляхи, його здатність захищати себе від інфекцій погіршується «, — йдеться в дослідженні.

Ці дані ще раз підтверджують той факт, що забруднення повітря може зробити людей більш вразливими до різних захворюваностей.

Інше окреме дослідження показало, що лише невелике збільшення довгострокового впливу іншого виду забруднюючих речовин, твердих частинок, призвело до 15-відсоткового збільшення смертності серед людей, хворих на Covid-19.

Варто зазначити, що Київ нещодавно посів перше місце в світі як найбільш забруднене місто на Землі. Пожежі навколо столиці України призвели до того, що в повітрі було значно перевищено допустимий вміст продуктів горіння. В результаті рівень забруднення повітря становив 255 за норми в 50.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X