Невбиваний. Медики з’ясували, скільки коронавірус може жити на предметах

13 березня 2020, 10:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження виявило, що новий коронавірус може існувати в повітрі близько трьох годин, а на певних поверхнях — до трьох днів.

Американські вчені заявили, що повітряна передача вірусу COVID-19 є «імовірною», тобто заразитися можна не тільки при кашлі.

Дослідники також виявили, що частки хвороби можуть жити до чотирьох годин на міді, 24 години на картоні і два-три дні на пластику і нержавіючій сталі. Ці попередні результати можуть допомогти пояснити, чому вірус так важко стримати.

Відео дня

З моменту своєї першої появи в кінці грудня в Ухані, коронавірус поширився більш ніж в 115 країнах і заразив понад 126 000 осіб. Всесвітня організація охорони здоров’я на цьому тижні заявила, що спалах є пандемією.

«Передача повітрям була моєю здогадкою. Передача шляхом крапель при кашлі є загальним випадком, але для такої великої передачі інфекції є і додатковий спосіб передачі», — сказав доктор Бхарат Панкханія, старший викладач клінічної практики в Університеті Ексетера.

Уже під час спалаху коронавірусу більш як 3000 працівників охорони здоров’я були заражені цією хворобою. Бхарат Панкханія сказав, що якщо вірус буде підтверджений як такий, що переноситься повітрям, то лікарням буде складніше захистити лікарів і медсестер і зупинити поширення від пацієнта до пацієнта.

«Це безперечно ускладнить стримування. Ми повинні прийняти всі запобіжні заходи, необхідні для того, щоб не передавати цю інфекцію від пацієнта до пацієнта — в ідеалі, ми повинні помістити їх в окрему кімнату і здійснювати скрупульозний інфекційний контроль. Але я також згоден з тим, що з часом у вас може бути занадто багато пацієнтів і недостатньо палат», — визнав вчений.

Дослідження ще не було рецензовано, але було опубліковано дослідниками з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID) і Національного інституту здоров’я (NIH) в Сполучених Штатах.

Команда використовувала розпилювач для закачування зразків вірусу в повітря, імітуючи те, що може статися, якщо заражена людина кашляла або чхала. Вони також проаналізували, як довго вірус живе на різних матеріалах, і виявили, що люди можуть підхопити інфекцію з поверхні.

«На цей момент я б сказав, що найбільший ризик пов’язаний з кашлем і чханням, а також з поверхневим забрудненням. Але якщо цей вірус може залишатися в повітрі протягом деякого часу, це збільшує ризик вдихання інфекції і дозволяє йому поширюватися далі», — сказав Джонатан Болл, професор вірусології в Нотінгемському університеті.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X