Коронавірус збільшує ризик діабету I типу у дітей на 72%

29 вересня 2022, 09:51
Коронавірус у дітей пов’язаний з дибетом (Фото:sportoakimirka/Depositphotos)

Коронавірус у дітей пов’язаний з дибетом (Фото:sportoakimirka/Depositphotos)

Проаналізувавши стан здоров’я 285 тис. дітей, американські дослідники з’ясували, що перенесений ковід значно підвищує ймовірність розвитку аутоімунної хвороби у дітей.

На відміну від діабету 2 типу, діабет 1 типу не пов'язаний з надмірною вагою і найчастіше діагностується у дитинстві.

Захворювання вважається рідкісним, серед 285 тис обстежених дітей на нього захворіло всього 0.04%, проте цей ризик був набагато вищим, ніж у середньому в популяції.

Відео дня

З урахуванням поширеності коронавірусу це може стати справжньою проблемою. Тим більше, що ліків від діабету не існує, і страждаючі їм змушені приймати синтетичний інсулін до кінця днів.

Шуїбінг Чен, ад'юнкт-професор Weill Cornell Medicine у Нью-Йорку заявила, що SARS-CoV-2, вірус, що викликає COVID, був виявлений у бета-клітинах підшлункової залози пацієнтів, які померли від інфекції. Саме бета-клітини відповідають за вироблення інсуліну. Команда Чен виявила, що інфекція SARS-CoV-2, вірогідно, змінює бета-клітини таким чином, що знижується експресія інсуліну та підвищується експресія глюкагону – гормону, що підвищує рівень цукру в крові.

При цьому її колега Ронг Сюй, автор дослідження поки що остерігається заявляти, що саме коронавірус призвів до діабету. Можливо, вважає фахівець, саме аутоімунітет спричинив інфекційну хворобу.

Втім, щодо цього існують різні думки. Аарон Глатт, керівник відділу інфекційних захворювань в одній із лікарень штату Нью-Йорк, розповідає, що теорія про виникнення діабету через якесь інфекційне захворювання не нова.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X