За 5 хвилин. У Південній Кореї дівчина заразилася коронавірусом, стоячи за шість метрів від хворого — дослідження

11 грудня 2020, 00:02

У Південній Кореї дівчина-підліток заразилася коронавірусом, провівши п’ять хвилин на відстані 6 метрів від хворої людини. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому 23 листопада в Journal of Korean Medical Science.

Випадок зараження коронавірусом старшокласниці у південнокорейському місті Чонджу в червні збив з пантелику фахівців у сфері охорони здоров’я. До цього в місті протягом двох місяців не було випадків COVID-19, а дівчина кілька тижнів не залишала Чонджу і переважно їздила лише з дому до школи і назад.

Відео дня

Після докладного розслідування епідеміологи дійшли висновку, що старшокласниця заразилася, обідаючи в ресторані, де в той же час перебував іногородній бізнесмен — у нього пізніше виявили COVID-19. Вони перетиналися протягом лише п’яти хвилин, перебуваючи на відстані у 6 метрів один від одного, не розмовляючи і навіть не торкаючись однієї дверної ручки. На думку епідеміологів, дівчина заразилася повітряно-крапельним шляхом — через частки вірусу в повітрі в приміщенні ресторану.

Ці дані ставлять під сумнів стандартну «безпечну» відстань в 2 метри, передусім у закритих приміщеннях.

Нагадаємо, раніше вчені з Сінгапуру дійшли висновку, що крапельки від кашлю можуть розповсюджуватись на відстань понад 2 метри і переносити досить часток вірусу, щоб заразити іншу людину.

COVID, з яким нам жити. Що ми знаємо про коронавірус за рік від початку пандемії

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X