Буде гірше? Пандемія коронавірусу може викликати поширення супербактерій

23 квітня 2020, 15:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пандемія COVID-19 привела до того, що величезна кількість людей з ослабленою імунною системою надійшла в лікарні, які є місцем розмноження стійких до ліків бактерій.

Лікарі побоюються, що після лікування від коронавирусной інфекції ці люди поширять нові захворювання.

Нові дані свідчать про те, що під час перебування в лікарні у великої кількості пацієнтів з COVID-19 діагностують вторинні інфекції. Джерело і специфічний характер цих інфекцій ще належить повністю вивчити, але є деякі свідчення того, що бактерії з лікарською стійкістю входять в число мікробів, що викликають ці вторинні інфекції.

Відео дня

Ці вторинні інфекції, мабуть, впливають на виживаність пацієнтів, причому дані з Ухані показують, що половина всіх померлих пацієнтів з COVID-19 мала вторинну інфекцію. Це пов’язано з тим, що багато з цих лікарняних бактерій спеціально пристосовані для зараження людей з ослабленою імунною системою.

За даними вчених, ризик підхопити інфекцію зростає до 50%, якщо пацієнта підключити до апарату ШВЛ. Таким чином, будь-який реанімаційне відділення потенційно може стати осередком зараження.

Історія показує, що на рівень смертності від вірусних пандемій сильно впливають вторинні бактеріальні інфекції. Під час пандемії іспанки в 1918 році і епідемій грипу в 2009 більше людей померли від вторинних бактеріальних інфекцій, а не від самого вірусу.

Іншим фактором, який вплине на кризу стійкості до антибіотиків, є широке використання антибіотиків у пацієнтів з COVID-19.

Нові дані свідчать про те, що більше 90% пацієнтів з COVID-19 також отримують антибактеріальне лікування. Це швидке збільшення використання антибіотиків, особливо в лікарнях, ймовірно, буде сприяти росту захворюваності лікарсько-стійкими інфекціями через місяці і роки після закінчення пандемії.

Проте, медики вже почали вивчати особливості застосування антибіотиків у пацієнтів з COVID-19. Міністерство оборони США запустило дослідження для відстеження використання антибіотиків і частоти вторинних інфекцій серед пацієнтів з COVID-19. Результати досліджень, подібних до цього, допоможуть лікарям визначити, коли і як призначати антибіотики пацієнтам з COVID-19.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X