Лікують чи вбивають? Препарати від серцево-судинних хвороб можуть викликати ускладнення коронавірусу

25 квітня 2020, 00:00

Високий рівень ускладнень Covid-19 серед хворих на серцево-судинні захворювання наштовхнув лікарів на революційне припущення.

Що, якщо важкий перебіг Covid-19 викликаний не самими хворобами, а ліками від них? Це запитання задали собі американські медики, зокрема, Ентоні Фаучі — провідний експерт з інфекційних захворювань США, про що пише The New York Times. Доктор Фаучі звернув увагу на велику кількість випадків важкої форми Covid-19 серед хворих на гіпертонію в Італії і Штатах і першим припустив, що провокувати ускладнення можуть ліки, а не хвороба.

Відео дня

Існують дані про вплив інгібіторів АПФ та БРА на фермент ACE2, що виробляє гормони, які знижують кров’яний тиск і розширюють судини. Саме це обумовлює дію препаратів. Небезпека в тому, що SARS-CoV-2 також пов’язаний з цим ферментом — він закріплюється в ACE2 і з його допомогою потрапляє в інші клітини організму. Отже, збільшення присутності ACE2 буде давати вірусу більше шансів на поширення.

Мільйони людей під загрозою

Серцево-судинні захворювання надзвичайно поширені по всьому світу. І багато пацієнтів потребують терапії — за даними CDC, тільки в США їх близько 80 млн. Всі ці люди приймають інгібітори АПФ і БРА, і безпека препаратів — питання критичної важливості.

У світлі постійного зростання захворюваності на коронавірусну хворобу багато американців задаються питанням: чи безпечні препарати, які вони приймають на регулярній основі? Серед людей, які страждають хворобами серцево-судинної системи, вже наростає паніка. Але як відомо, вони не єдині, хто в групі ризику Covid-19. Медики також вважають за потрібне з’ясувати вплив препаратів від діабету і ниркової недостатності при різних формах коронавірусної хвороби.

У США розуміють важливість досліджень, тому Національний інститут охорони здоров’я почав роботу в цьому напрямку. Він оголосив конкурс на кращу пропозицію з вивчення цієї проблеми. За справу взялися багато вчених, наприклад, дослідники з Незалежного консорціуму, які повідомили, що готові надати попередні результати протягом двох тижнів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X