Майже тиждень на папері та пластику. Доктор Комаровський розповів, скільки коронавірус тримається на поверхнях

19 березня 2020, 13:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Доктор Євген Комаровський опублікував наочну інфографіку під час карантину, спричиненого спалахом коронавірусу в усьому світі.

На своїй сторінці в Instagram педіатр, посилаючись на джерело Medscape, розповів, скільки часу коронавірус може «виживати» на різних поверхнях.

Найменше вірус затримується на алюмінієвих поверхнях — 2−8 годин. На хірургічних рукавичках він залишається 8 годин. Далі в порядку зростання:

Відео дня
  • Сталь — 48 годин;
  • Дерево — 4 дні;
  • Скло — 4 дні;
  • Папір — 4−5 днів;
  • Пластик — 5 днів.

На сторінці Medscape зазначено, що в повітрі вірус залишається життєздатним до трьох годин. Для порівняння дослідження The Journal of Infection призводить вірус грипу — на поверхнях він «живе» всього 48 годин.

Автори також виявили, що коронавіруси можна ефективно знищувати звичайними побутовими антисептиками для рук і поверхонь з вмістом спирту більш ніж 70% і шляхом піддавання високим температурам тривалий час.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X