Маски працюють. Пандемія коронавірусу практично повністю зупинила поширення грипу

6 травня 2021, 12:02

З моменту початку пандемії коронавірусу кількість випадків інфікування грипом впала до мінімальних значень. Експерти пояснюють це тим, що методи запобігання хворобам дуже схожі.

На думку епідеміологів це сталося завдяки тому, що заходи громадської охорони здоров'я, прийняті для запобігання поширенню коронавірусу — масковий режим, соціальна дистанція, карантин — дуже добре працюють і з грипом. Віруси грипу передаються практично так само, як SARS-CoV-2, проте вони набагато менш ефективно «чіпляються» до людей.

Відео дня

Журнал Scientific American зазначає, що кількість випадків грипу знизилася швидко і повсюдно ще минулої осені, і з тих пір рівень захворюваності практично не зростає. Наприклад, в США у сезоні 2020-2021 років від грипу померло 600 осіб. Попереднього сезону було близько 22 тис. смертей, а два сезони тому - 34 тис.

Також завдяки зниженню кількості вірусів грипу, які циркулюють у світі, знижується ймовірність наступних мутацій. Тому нові вакцини можуть бути ще більш ефективними, ніж попередні.

Однак зниження рівня захворюваності може мати і потенційно негативні наслідки. Деякі експерти зазначають, що діти можуть втратити шанс отримати відповідну реакцію в ранньому віці, відображену в їхній імунній системі, якщо грип вщухне на кілька років.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X