Небезпечніше, ніж думали. Американські вчені зробили приголомшливе відкриття про коронавірус у дитячому організмі

9 вересня 2020, 07:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Коронавірус Sars-Cov-2 і антитіла, які борються з ним, можуть одночасно існувати в організмі дитини, з’ясували американські медики.

Згідно з дослідженням, яке провели медики з Дитячої національної лікарні Вашингтона, наявність антитіл до коронавірусу в крові дитини зовсім не обов'язково означає, що дитина натепер не заражена коронавірусом.

Відео дня

Це відкриття приголомшило вчених.

«У випадку з більшістю вірусів, як тільки ви фіксуєте в крові антитіла, це означає, що самого вірусу в організмі вже немає», — пояснює провідний автор дослідження Бурак Бахар.

За її словами, по суті відкриття означає, що діти можуть залишатися переносниками коронавірусу, навіть якщо в їхній крові вже діють антитіла.

Що з'ясували вчені?

Дослідження, яке очолювала Бахар, включає в себе 6300 американських дітей, яких тестували на наявність коронавірусу. У 215 з них вявили позитивні результати, у 33 з них зробили тести на наявність вірусу і антитіл до нього.

У дев'ятьох пацієнтів виявили одночасно і коронавірус SARS-CoV-2 і антитіла до нього.

Результати дослідження опублікували в авторитетному виданні Journal of Pediatrics.

За словами Бахар, проміжок часу, за який вірус зникав з організму, становив у середньому 25 днів.

Антитіла ж з'являлися через 18 днів після зараження. Максимальний рівень вмісту антитіл у крові досягався в середньому за 36 днів. Це означало, що в цей період пацієнти були найбільше захищені від повторного зараження.

Однак, це — ще не всі цікаві результати, які принесло дослідження.

Бахар і її колеги з'ясували, що пацієнтам віком від 6 до 15 років потрібно в середньому майже вдвічі більше часу для того, щоб очистити організм від вірусу, ніж пацієнтам віком від 16 до 22 років — 32 дні проти 18 днів.

Ще одним цікавим відкриттям став той факт, що дівчатка набагато довше зцілюються від коронавірусу, ніж хлопчики — в середньому 44 дні проти 25 днів.

За словами Бахар, головним висновком, який можна зробити з її дослідження, є наступне: навіть за наявності в організмі дитини антитіл, не варто розслаблятися, знижувати роль гігієни та соціальної дистанції.

У найближчому майбутньому Бахар і її колеги планують детально вивчити питання — чи можуть пацієнти, у яких в організмі присутні одночасно і коронавірус і антитіла, заражати інших людей.

За словами Бахар, також залишається невідомим, чи можуть антитіла в дійсності означати довгостроковий імунітет проти коронавірусу, і наскільки довго вони можуть захищати від повторного зараження.

Раніше НВ писав про нове загадкове захворювання MIS-C (мультисистемний запальний синдром), яке вразило сотні дітей з того часу, як його вперше виявили на початку 2020 року.

MIS-C характеризується важким запаленням у багатьох частинах тіла, зокрема серце, легені, нирки, мозок, шкіра, очі та багато іншого. Симптоми захворювання нагадують два інших стани — хвороба Кавасакі і синдром токсичного шоку — але кількість і поширення загального запалення в MIS-C гірше.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X