Розігнати кров? Навантаження після вакцинації COVID-19 підвищують рівень антитіл

14 лютого, 11:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Антитіла до коронавірусу можуть проявлятися активніше (Фото:Unsplash)

Антитіла до коронавірусу можуть проявлятися активніше (Фото:Unsplash)

Дослідники зі США виявили, що 90 хвилин вправ легкої та середньої інтенсивності одразу після вакцинації можуть забезпечити додатковий імпульс імунітету.

Дослідження вчених зі штату Айова показало, що люди, які каталися на велотренажері або ходили швидко протягом 90 хвилин після щеплення, виробляли більше антитіл у наступні чотири тижні порівняно з учасниками, які сиділи або лежали після імунізації.

Відео дня

Автори отримали аналогічні результати, коли провели експеримент із мишами та біговими доріжками, а також – коли порівнювали вакцинацію від грипу та COVID-19 у людей.

"Наші попередні результати вперше демонструють, що певна кількість часу може посилити реакцію організму на антитіла до вакцини Pfizer-BioNtech COVID-19 та двох вакцин проти грипу", - сказав професор кінезіології Маріан Кохут, провідний автор нової роботи.

Дослідники заявили, що результати дослідження можуть принести безпосередню користь людям із різним рівнем фізичної підготовки. Майже половина учасників експерименту мали ІМТ у категорії надмірної ваги чи ожиріння. Протягом 90 хвилин вправ вони зосередилися на підтримці темпу, який підтримував частоту серцевих скорочень у районі 120-140 ударів на хвилину.

У ході дослідження дослідники також перевірили, чи можуть учасники отримати такий самий викид антитіл лише за 45 хвилин вправ. Вони виявили, що коротке тренування не підвищувало рівень антитіл учасників. Кохут сказав, що дослідницька група може перевірити, чи достатньо 60 хвилин для отримання відповіді у подальшому дослідженні.

Що стосується того, чому тривалі вправи легкої та середньої інтенсивності можуть покращити імунну відповідь організму, Кохут сказав, що може бути кілька причин. Тренування збільшують потік крові та лімфи, що сприяє циркуляції імунних клітин. Коли ці клітини переміщаються тілом, вони з більшою ймовірністю виявляють щось чужорідне.

Дані експерименту на мишах також свідчать, що тип білка (наприклад, інтерферон-альфа), що виробляється під час фізичних вправ, сприяє виробленню вірусоспецифічних антитіл і Т-клітин.

Раніше НВ писав, що вчені навмисне заразили молодих здорових добровольців коронавірусом SARS-CoV-2, а тепер вони поділилися своїми першими результатами цього експерименту.

Для дослідження автори набрали 34 здорові добровольці у віці від 18 до 30 років. Згідно із заявою, жоден із учасників ніколи не був інфікований SARS-CoV-2 та не отримував вакцину від COVID-19. Усі учасники дали негативний результат на антитіла проти SARS-CoV-2 на початку дослідження.

Після цього процесу скринінгу кожен доброволець отримав низьку дозу SARS-CoV-2 як краплі у ніс. Ці краплі містили приблизно таку ж кількість вірусу, що міститься в одній краплі носової рідини людини, інфікованої коронавірусом, в той момент, коли вони найбільш заразні.

Версія SARS-CoV-2, використана у дослідженні, передувала альфа-варіанту, але відрізнялася від вихідної версії вірусу тим, що несла мутацію під назвою D614G. Ця мутація впливає на шиповидний білок, який вірус використовує для зараження клітин і, як вважається, збільшує передачу вірусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X