За порадою Трампа. США відправили до Бразилії мільйони доз малоефективного препарату від коронавірусу

1 червня 2020, 11:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

США направили до Бразилії більше 2 мільйонів доз препарату від малярії, який рекламує в якості потенційного захисту від коронавірусу президент Трамп.

При цьому наукові дані не підтверджують користь препарату, а в деяких країнах він взагалі заборонений.

Жодне серйозне наукове дослідження не вважало за ці ліки, гідроксихлорохін, безпечним або ефективним для профілактики або лікування COVID-19, і деякі дрібніші дослідження показали, що у тих, хто приймав препарат, здоров’я погіршувалося.

Відео дня

У Бразилії, яка зараз є найбільш постраждалою країною Латинської Америки, як і раніше спостерігається зростання числа випадків зараження вірусом.

У спільній заяві з бразильським урядом в неділю Білий дім заявив, що дози гідроксихлорохіну були відправлені до Бразилії як профілактичний засіб для медичних працівників і як терапевтичний засіб для тих, хто може захворіти вірусом. Білий дім заявив, що крім ліків Бразилія отримає і 1000 ШВЛ.

У травні Трамп оголосив, що він пройшов двотижневий курс прийому гідроксихлорохіну, незважаючи на попередження його власного уряду про те, що його слід застосовувати тільки в лікарні або в дослідницьких установах через потенційно смертельні побічні ефекти.

Заява Трампа про те, що він приймав препарат, зазнала критики з боку медичних експертів, які попередили, що його дії можуть спонукати інших приймати препарат за межами медичних установ.

Гідроксихлорохін — це аналог хлорохіна, він використовується для лікування малярії. Хлорохін і гідроксихлорохін знаходяться в списку ВООЗ як одні з найбільш важливих ліків. Обидва використовувалися для лікування малярії більше 70 років, а гідроксихлорохін також довів ефективність свого використання проти таких аутоіммунних захворювань як системний червоний вовчак та ревматоїдний артрит.

Управління з контролю над продовольством і медикаментами США затвердило як хлорохін, так і гіидроксихлорохін для лікування малярії, але не COVID-19.

Навіть при своєму первісному застосуванні проти малярії, довгострокове споживання хлорохіна може привести до збільшення таких ризиків, як порушення зору або зупинка серця. Гідроксихлорохін пропонує більш безпечний план лікування з зменшеною дозою таблеток і побічних ефектів. Але з огляду на їх потенційно летальний серцево-судинний побічний ефект, ці препарати особливо згубні для тих, хто має зайву вагу або серцеві захворювання.

Недавні випробування гідроксихлорохіну в Китаї не показали значних результатів в швидкості одужання пацієнтів з COVID-19. Так само розчарували результати у Франції: 8 пацієнтів передчасно припинили лікування після серцевих ускладнень.

Після цього уряд Франції заборонив застосування протималярійного препарату гідроксихлорохін в терапії пацієнтів з коронавірусом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X