Три правила. Доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від нового штаму коронавірусу Дельта

28 липня 2021, 19:04

В Україні зафіксували кілька випадків зараження новим агресивним штамом коронавірусу Дельта. Один з пацієнтів з підтвердженим діагнозом помер у київській лікарні.

Відомий дитячий лікар, педіатр вищої категорії, кандидат медичних наук, автор свого блогу про здоров’я, книг про батьківство і дітей, телеведучий Євген Комаровський розповів, як вберегти свого малюка від можливості зараження новим видом вірусу.

Відео дня

Про це можна прочитати на Instagram-сторінці медика.

Як захистити дитину від коронавірусу: правила доктора Комаровського

  1. Обов’язково провітрювати приміщення. Також варто уникати відвідування приміщень, які погано провітрюються або в яких циркуляція повітря відсутня зовсім.
  2. Дитині варто уникати відвідування людних місць і спілкування з людьми, у здоров'ї яких ви не можете бути впевненими. Не варто брати малюка з собою на ринок, в магазин, натовп, громадський транспорт (якщо цього можна уникнути).
  3. Проводити якомога більше часу на свіжому повітрі. Влітку погода дозволяє дітям проводити багато часу на вулиці. У теплу пору навіть навчанням можна займатися, сидячи у тіні на лавочці, пледі або на розкладному кріслі на дачі чи у дворі.

Слухайте подкаст на цю тему

Також лікар звернув увагу, що поки що немає наукових робіт, які б доводили, що після зараження штамом Дельта хвороба у дітей протікає важче, ніж після інфікування іншими видами коронавірусу.

Нагадаємо, штам Дельта вперше був виявлений в Індії, тому його ще називають «індійським». Незабаром після його виявлення, 1 травня 2021 року, у ВООЗ класифікували його як «тривожний». Дослідники висловили побоювання, що, ймовірно, цей штам нечутливий до антитіл. Також ВООЗ повідомляла, що цей штам у два рази більше заразний, ніж той, який був виявлений в Ухані.

Раніше НВ зібрав інформацію про відомі штами коронавірусу — індійський, бразильський, британський, південноафриканський та інші. Також ми розповіли про найбільш поширені симптоми коронавірусу та про те, як вони відрізняються в залежності від штамів і по-різному вони проявляються у дорослих і дітей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи
Редактор: Лілія Вітюк

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X