Нова загроза. У дітей знайшли запалення, які викликані коронавірусом

14 травня 2020, 12:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Стан, який називається педіатричним мультисистемним запальним синдромом, було зареєстровано у дітей в США, Італії, Франції та інших країнах.

У новому дослідженні лікарі в Італії порівняли серію з 10 випадків цього захворювання з випадками схожого стану у дітей, який називається хворобою Кавасакі.

Нове дослідження проливає світло на характерні ознаки хвороби і надає найбільш переконливі докази того, що синдром пов’язаний з коронавірусом.

Відео дня

Автори встановили, що за п’ять років до пандемії коронавірусу — з січня 2015 року з середину лютого 2020 року — 19 дітей з хворобою Кавасакі проходили лікування в лікарні Папи Джованні XXIII, у якої є сучасне педіатричне відділення в провінції Бергамо. Але всього за два місяці, з 18 лютого по 20 квітня, лікарня, яка перебуває в епіцентрі спалаху коронавірусу в Італії, лікувала 10 дітей зі схожими симптомами гіперзапалення.

Десять випадків за два місяці - приблизно в 30 разів більше випадків захворювання на хворобу Кавасакі, які відбувалися з частотою приблизно один раз на три місяці. «Це дозволяє припустити зв’язок з коронавірусом, особливо з урахуванням того, що загальна кількість госпіталізацій за цей час була значно нижчою, ніж зазвичай», — зазначили автори.

Водночас в Італії число випадків було невеликим, що говорить про те, що новий синдром навряд чи буде широко поширений серед дітей, які в цілому постраждали від вірусу в меншій мірі, ніж дорослі.

Жоден з 10 дітей не помер, але їхні симптоми були більш серйозними, ніж у дітей з хворобою Кавасакі. У них набагато частіше були серцеві ускладнення, і у п’яти з них був шок, якого не було в жодному з випадків хвороби Кавасакі. У них була нижча кількість тромбоцитів і тип лейкоцитів, типовий для пацієнтів з Covid-19. І все більше дітей з новим синдромом потребували лікування стероїдами на додаток до лікування імуноглобуліном, яке отримували і вони, і пацієнти з хворобою Кавасакі.

Як і в Сполучених Штатах та інших країнах, 10 дітей були в цілому значно старшими, ніж пацієнти з хворобою Кавасакі, яка вражає немовлят і дошкільнят. Все, крім одного з дітей з новим синдромом, були старше 5 років, а їх середній вік становив 7,5 років.

Вісім з 10 дітей дали позитивний результат на антитіла до коронавірусу. Дослідники припустили, що негативні результати тесту для двох інших дітей можуть відображати той факт, що тести були не зовсім точними і що один з дітей тільки що отримав велику дозу імуноглобуліну.

Наявність антитіл говорить про те, що італійські діти, як діти в Сполучених Штатах, були заражені вірусом тижнями раніше. Експерти кажуть, що новий запальний синдром, мабуть, являє собою сповільнену реакцію, спричинену реакцією імунної системи дитини на інфекцію, на відміну від основного способу, яким вірус впливає на пацієнтів, атакуючи клітини в їх легенях.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X