Тепер зрозуміло. Вчені розповіли, чому коронавірус SARS-CoV2 спровокував пандемію

6 квітня 2020, 03:26
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові дослідження Університету Міннесоти висвітлюють механізм зараження коронавірусом. Вчені створили 3-D карту шипоподібного білку, який вірус використовує для закріплення в клітині.

Це відкриття дозволило нарешті з’ясувати, чому коронавірус SARS-CoV2 передається набагато швидше, ніж SARS, який багато медиків вважають його «батьком».

Американські вірусологи провели детальний аналіз структури коронавірусу та відзначили, що білковий нарост у формі шипа захоплює клітини людини в чотири рази сильніше, ніж SARS, що забрав життя кількох сотень людей під час пандемії 2002 року.

Відео дня

Це означає, що потрапивши в дихальні шляхи, з великою ймовірністю вірус залишиться там. А потім викличе Covid-19 — хворобу, що охопила всю планету.

«Це пояснює швидкість передачі вірусу і ускладнює завдання з її контролю»

Очолив команду дослідників доктор Фанг Лі, він зазначає, що відкритий ними механізм прикріплення вірусу до клітини людини досконаліший, ніж у багатьох інших збудників інфекційних хвороб.

З іншого боку, доктор Лі зазначає, що результати дослідження допоможуть у розробці вакцини. «Якщо з'єднання антитіл сироватки з шипами вірусу буде сильніше, ніж у шипів і клітин тіла людини, ми зможемо говорити про винахід ефективного препарату. Він просто блокує вірус, перешкоджаючи його впливу на клітину».

Також у процесі дослідження медики отримали підтвердження теорії, про яку вже писав НВ Здоров’я. Її суть у тому, що людина отримала вірус від кажана, безпосередньо або через проміжних носіїв — панголінів.

Результати дослідження доктора Фанга Лі прокоментував для The Gardian Джонатан Болл, професор вірусології Ноттінгемського університету. Він зазначив, що ці дані також пояснюють відмінності в симптомах захворювань, викликаних двома вірусами. SARS проявляється, в основному, легеневою симптоматикою, в той час як SARS-CoV2 вражає спочатку верхні дихальні шляхи, лише потім переростаючи у пневмонію, і то не у всіх випадках.

«Шипоподібний білок поверхневого піку SARS-CoV2 закріплюється відразу під час вдихання людиною вірусних крапель, а ось SARS діє повільніше, за рахунок чого і поширюється складніше», — вважає професор Болл.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X