Чоловіча дурість. Учені пояснили, чому жінки менше страждають від COVID-19

24 жовтня 2020, 05:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим опитуванням, жінки з більшою ймовірністю дотримуються правил соціального дистанціювання, на відміну від чоловіків. Саме тому жінки можуть бути захищенішими від COVID-19.

Згідно з результатами нового опитування, яке провели вчені з італійського Університет Бокконі, жінки можуть бути більше захищені від COVID-19, ніж чоловіки, оскільки вони частіше виконують правила соціального дистанціювання.

Відео дня

Опитування, яке проводилу в кілька етапів серед 22 тис. жителів Австралії, Австрії, Франції, Німеччини, Італії, Нової Зеландії, Великої Британії та США підтвердив, що 59% респондентів жіночої статі вважають коронавірус серйозною загрозою здоров’ю людини.

У той же час, тільки 49% чоловіків, які брали участь в опитуванні, погодилися з цим.

Жінки також виявилися попереду чоловіків в плані погодження з державною політикою соціального дистанціювання і виконання правил поведінки у громадських місцях під час карантину.

«Найбільші відмінності між чоловіками і жінками пов’язані з поведінкою, яка перш за все служить захисту інших, наприклад, кашляти у лікоть», — заявили автори роботи.

Вчені також виявили, що відмінності у поведінці чоловіків і жінок під час пандемії були менш помітні серед подружніх пар, а також серед тих, хто безпосередньо постраждав від нового вірусу.

Нещодавно дослідники з США також припустили, що чоловіки значно частіше вмирають від вірусу SARS-CoV-2 через особливості імунної відповіді організму.

Вчені виявили, що у жінок розвивається більш стійка імунна відповідь з участю Т-лімфоцитів, які представляють собою тип білих кров’яних тілець, здатних розпізнавати віруси і знищувати їх. Дослідження показало, що це стосується навіть літніх жінок.

В той же час, у літніх чоловіків була слабкішка активність Т-клітин, — ніж вони були старше, тим слабкішою була реакція.

Ранні дослідження смертності від COVID-19 демонстрували, що чоловіки частіше вмирають від нового коронавируса, ніж жінки, оскільки вони, як правило, рідше миють руки з милом, ведуть нездоровий спосіб життя, курять і менше піклуються про своє здоров’я.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X