Занадто жорсткий карантин. Німецький вірусолог заявив, що шанси заразитися коронавірусом в публічних місцях мінімальні
SARS-CoV2 може жити на різних поверхнях досить довго, через що в багатьох країнах закриті магазини, театри, спортклуби. Однак вірусолог Хендрік Стрик вважає ці заходи надмірними.
Хендрік Стрик — професор вірусології та досліджень в області ВІЛ Університету Бонна. Він провів масштабний аналіз захворюваності в Хайнсберзі — одному з осередків Covid-19. У цьому районі проживає чверть мільйона чоловік, 1400 з яких заразилися коронавірусом SARS-CoV2, через що регіон вже називають німецьким Уханем.
Стрик і його команда провели опитування серед інфікованих і контактних осіб з метою з’ясувати джерело зараження. Потім вчені взяли зразки з ручок дверей і туалетів у громадських місцях, а також з телефонів інфікованих. І не знайшли ніяких ознак живого вірусу. Доктор Стрик стверджує: вірус живе в краплях і чутливий до висихання. «Для передачі інфекції необхідно, щоб хтось кахикнув в руку, доторкнувся до дверної ручки, потім інша людина негайно доторкнулася до неї і піднесла руку до обличчя», — вважає професор. «Серйозні спалахи інфекції фіксувалися при тривалому близькому контакті, наприклад, на вечірках в Ішглі, Австрія».
Теорію виключно крапельного шляху передачі SARS-CoV2 підтримують і інші вчені, наприклад, Крістіан Дростен. Однак згідно CDC, вірус може жити досить довго на різних поверхнях. Чи спростовує це теорію доктора Стріка? Необов’язково, адже дослідження CDC проводилися в лабораторних умовах — вони можуть бути не показовими в реальному житті.
Висновки Хендріка Стріка послужили приводом почати масштабне дослідження в Хайнсберзі. Його метою стане з’ясувати основні шляхи зараження SARS-CoV2 і, в залежності від отриманих результатів, розробити ефективну стратегію по боротьбі з коронавірусом для Німеччини та інших країн.
Доктор Стрик акцентує на тому, що нинішні заходи по боротьбі з Covid-19 можуть принести великі проблеми: безробіття, злидні та хвороби — тривале перебування в закритому приміщенні може завдати шкоди імунній системі.
Результати цього дослідження можуть допомогти контролювати Covid-19, звівши до мінімуму негативний вплив на економіку. Вчені планують представити їх публіці вже в другій половині квітня.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.