Смертельна нерівність. Коронавірус вбиває чоловіків удвічі частіше, ніж жінок
Нові дані з клінік США показують, що чоловіки заражаються коронавірусом частіше, ніж жінки, і їх частіше госпіталізують. Така ж картина була помічена в Китаї.
Крім того, дані з Нью-Йорка показали, що чоловіки вмирають від Covid-19 майже вдвічі частіше, ніж жінки.
На 8 квітня було зареєстровано близько 43 смертей Covid-19 на кожні 100 000 чоловіків в місті, в порівнянні з 23 такими смертями на кожні 100 000 жінок, згідно з даними, наданими міським департаментом охорони здоров’я.
Ці дані не є несподіванкою. Аналогічні тенденції спостерігаються в Китаї та Італії, де чоловіки заражаються Covid-19 і їх стан погіршується більш швидкими темпами, ніж у жінок.
Деякі вчені відзначають, що у жінок більш міцна імунна система, яка дає перевагу в боротьбі з інфекціями — хоча це також робить їх більш сприйнятливими до аутоімунних порушень. Лікарі, що працюють в лікарнях по всьому місту, кажуть, що гендерна нерівність різко і її неможливо пропустити.
«Я перебуваю у відділенні невідкладної допомоги, і це дивно — я припускаю, що 80% пацієнтів, які надходять, є чоловіками», — сказав доктор Хані Сбітані, хірург в Mount Sinai Health Systems в Брукліні.
За словами доктора Сбітані, більшість пацієнтів, які перенесли важку респіраторну недостатність, середнього віку або старше 60 років. Пацієнти чоловічої статі домінують в обох групах.
Представник департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка Майкл Ланца підтвердив, що в місті спостерігається більш високий рівень захворюваності Covid-19, госпіталізацій і смертей серед чоловіків, але сказав, що департамент не може коментувати причини на даний момент.
Найбільше гендерна нерівність спостерігається в показниках смертності: 42,9 смертей на 100 000 чоловіків у порівнянні з 23,1 смертей на 100 000 жінок.
«Більше двох третин інтубованих пацієнтів складають чоловіки. Я не знаю жодної іншої хвороби, яка б мала таке пристрасть до однієї статі в порівнянні з іншим, за винятком хвороб репродуктивної системи», — сказав доктор Джозеф Лоуі, лікар паліативної допомоги та хоспісу в NYU Langone Health, маючи на увазі пацієнтів, які перебувають на апараті ШВЛ.
Непропорційний вплив на чоловіків також спостерігається в Каліфорнії, де зареєстровано 7 296 випадків захворювання Covid-19 серед інфікованих чоловіків і 6740 серед жінок. В Італії коефіцієнт смертності склав 8 відсотків для інфікованих чоловіків в порівнянні з 5 відсотками для жінок, відповідно до одного аналізу 25,058 випадків Covid-19.
У Китаї один з найбільших аналізів випадків Covid-19 показав, що смертність серед інфікованих чоловіків склала 2,8%, а серед жінок — 1,7%.
Кетрін Сендберг, яка керує Центром з вивчення статевих відмінностей в стані здоров’я, старінні і хворобах при Джорджтаунському університеті, говорить, що вона не здивована нерівністю в показниках смертності, хоча в Covid-19 вона виглядає більш екстремальною, ніж в деяких інших інфекціях.
Одне з можливих пояснень невідповідності в Covid-19 може бути пов’язано з ангіотензин-перетворюваним ферментом 2, або ACE2, білком на поверхнях клітин легенів та інших органів, який є ключовим компонентом системи, яка регулює кров’яний тиск. За словами доктора Сандберг, ACE2 регулюється по-різному у чоловіків і жінок, і коронавірус зв’язується з ACE2.
Ще одна причина такої нерівності може бути пов’язана з дотриманням правил особистої гігієни.
Раніше кандидат наук в області комунікації в Університеті штату Мічиган Карл Борхгревінк провів невелике дослідження в кампусі свого університету і проаналізував, як часто близько 3800 чоловіків і жінок мили руки. Виявилося, що серед жінок у вбиральнях не мили руки взагалі тільки 7% жінок, але 15% чоловіків. При цьому, 78% жінок мили руки з милом, а близько половини чоловіків — просто ополіскували водою.
Більш старе дослідження вчених з Великобританії, під час якого фахівці встановили в туалетах і на мильниці бездротові датчики, враховує дані про майже 200 тис. людей, які користувалися цими туалетами протягом трьох місяців. Автори роботи зазначили, що лише третина чоловіків і 65% жінок мили руки з милом.
«Примітно, що чим більше людей було в туалеті, тим з більшою ймовірністю вони починали мити руки. Якщо навколо не було нікого, люди, як правило, йшли, і ніхто цього не помічав», — каже професор психології здоров’я в Університетському коледжі Лондона Сьюзан Мічі.
За її словами, жінки більш зосереджені на догляді за дітьми, будинком і особистою гігієною, на відміну від чоловіків. Психолог каже, що це пов’язано не з генетичними схильностями, а з соціально-запрограмованою поведінкою. Карл Борхгревінк, в свою чергу, говорить, що у багатьох чоловіків є щось на зразок «почуття непереможності», через якого вони думають про свою невразливість.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.