Не забувайте відпочивати. Медики розповіли, що збільшує шанси на важку форму COVID-19

23 березня 2021, 10:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Безсоння, порушення сну і щоденне вигоряння пов’язані з підвищеним ризиком не тільки заразитися коронавірусом, а й з більш важким перебігом захворювання.

Міжнародне дослідження медичних працівників показало, що кожна година додаткового часу, проведеного в нічному сні на 12% знижує вірогідність зараження COVID-19.

Порушений або недостатній сон і робоче вигоряння пов’язані з підвищеним ризиком вірусних і бактеріальних інфекцій, але було неясно, чи є вони також факторами ризику COVID-19, кажуть дослідники.

Відео дня

Для подальшого вивчення цього питання вони використовували відповіді на онлайн-опитування медичних працівників, неодноразово контактували з пацієнтами з інфекцією COVID-19, наприклад, працюють у відділеннях невідкладної або інтенсивної терапії, і тому самі піддавалися підвищеному ризику зараження. Опитування проводилося з 17 липня по 25 вересня 2020 року і був відкритий для медичних працівників з Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Великобританії і США.

Респонденти надали особисті дані про спосіб життя, здоров’я і використанні рецептурних ліків і харчових добавок, а також інформацію про кількість сну, який вони спали вночі і вдень за попередній рік; будь-які проблеми зі сном; вигоряння від роботи; і схильність до зараження COVID-19 на робочому місці.

Відповіли близько 2884 медичних працівників, 568 з яких були інфіковані COVID-19, що було підтверджено або по самоперевірки діагностичних симптомів, або за позитивним результатом мазка.

Тяжкість інфекції визначалася як дуже легка — симптоми відсутні або практично відсутні; легка — лихоманка з кашлем або без нього, що не вимагає лікування; помірна — лихоманка, респіраторні симптоми і / або пневмонія; важка — утруднене дихання і низьке насичення киснем; критична — дихальна недостатність, що вимагає механічного допомоги та інтенсивної терапії.

Тривалість нічного сну, про який повідомлялося, в середньому становила менше 7 годин, але більш 6. Після обліку потенційно впливових чинників кожна додаткова година нічного сну був пов’язаний з 12% зниженням шансів зараження COVID-19.

Але додаткова година, набута під час денного сну, була пов’язана з підвищенням шансів на 6%, хоча цей зв’язок варіювався залежно від країни.

Близько 1 з 4 (137; 24%) людей з COVID-19 повідомили про проблеми зі сном вночі в порівнянні з приблизно 1 з 5 (21%; 495) з тих, хто не інфікований. І кожен 20 (5%; 28) з тих, хто хворий COVID-19, сказав, що у них 3 або більше проблем зі сном, включаючи труднощі із засинанням, сном або необхідність приймати снодійне 3 або більше ночей на тиждень.

У порівнянні з тими, у кого не було проблем зі сном, у тих, у кого було три, ймовірність зараження COVID-19 була на 88% вище.

Пропорційно більше людей з COVID-19 повідомили про щоденне вигоряння ніж ті, хто не інфікований: 31 (5,5%) в порівнянні з 71 (3%).

У порівнянні з тими, хто не повідомляв про вигоряння, ймовірність зараження COVID-19 у тих, для кого це було повсякденним явищем, більш ніж в два рази вище. Точно так же ці респонденти також приблизно в 3 рази частіше говорили, що їх інфекція була важкою і що їм потрібен більш тривалий період відновлення. Ці результати підтвердилися незалежно від частоти зараження COVID-19 на робочому місці.

Це дослідження засноване на спостереженні, і тому не може встановити причинно-наслідковий зв’язок.

«Це дослідження показує часто ігноровану область благополуччя: потреба в якісному сні і часу для підзарядки, щоб запобігти вигоряння і його наслідки. З точки зору медицини праці та способу життя необхідно більш глибоке розуміння наслідків змінної роботи та сну для благополуччя медичного персоналу та інших ключових працівників «, — коментує доктор Мінха Раджпут-Рей, медичний директор глобального центру харчування і здоров’я NNEdPro, один з авторів роботи.

Раніше НВ писав, що, відповідно до огляду наукових даних, проведеним вченими Манчестерського університету, втрата слуху тісно пов’язана з COVID-19 .

Професор Кевін Манро і доктор філософії Ібрагім Альмуфаррідж виявили 56 досліджень, які виявили зв’язок між COVID-19 і слуховими і вестибулярними проблемами.

Для отримання даних про симптоми, пов’язаних з COVID-19, в основному використовувалися анкети або медичні записи, а не більш надійні з наукової точки зору тести слуху.

Аналіз показав, що у 7,6% перехворілих на коронавірус відзначалася втрата слуху в тій чи іншій мірі. При цьому 14,8% стикалися з тиннитус або дзвоном у вухах, а 7,2% скаржилися на запаморочення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X