Стало відомо, у скількох щеплених людей виявили коронавірус — і у медиків є цьому пояснення

16 квітня 2021, 12:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США від коронавируса вже вакцинували більше 75 млн чоловік. Недавній звіт показав, що навіть після отримання вакцини у 5800 був позитивний тест — але в цьому немає нічого дивного.

Згідно з новими даними Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC), в країні вже повністю вакциновано (отримали дві дози) 75 млн осіб — це майже 23% населення.

З них лише у 5800 осіб — або 0,008% від усіх вакцинованих — виявилася «проривна інфекція». Причому деякі випадки були важкими і навіть смертельними — госпіталізація знадобилася для близько 400 осіб, а 74 померли. Але в більшості випадків це була безсимптомна або легка форма захворювання, пише NBC.

Відео дня

40% проривних інфекцій було виявлено у людей старше 60 — демографічної групи, в якій вакцини часто менш ефективні. Лікарі пояснюють це тим, що у людей похилого віку в цілому може бути ослаблений імунітет, якому складно реагувати на вакцину.

У CDC підтвердили, що в деяких випадках хвороба дійсно може прорватися крізь вакцину, і в цьому немає нічого дивного. Також це не говорить про неефективність вакцини, уточнюють медики. Серед причин проривних інфекцій може бути неправильне зберігання або введення вакцини, мутація вірусу та блокування антитіл. Водночас, у більшості випадків вакцина все одно забезпечить більш легкі симптоми та перебіг хвороби.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X