Альтернативна частина тіла. Стало відомо, кому не рекомендується COVID-вакцинація в руку

1 травня 2021, 07:00

Більшість людей знайомі зі звичайною процедурою вакцинації проти COVID-19 — це швидкий укол в плече, але є менш відоме місце на тілі, де вакцина також дозволена для ін'єкцій, і ось чому.

Альтернативним місцем для вакцинації є стегно, його можуть запропонувати якщо людина страждає від лімфедерми обох рук або якщо у пацієнта є ризик розвитку цього захворювання.

Відео дня

Лімфедема — це хронічне і хворобливий стан, що викликає набряк частин тіла. Він може розвинутися, наприклад, у пацієнтів з раком грудей, яким потрібна операція з видалення лімфатичних вузлів на руці.

Якщо ви потрапляєте в одну з перерахованих нижче категорій і думаєте, що вам краще ввести вакцину Covid-19 в стегно, а не в руку, краще спочатку обговорити це зі своїм лікарем.

У клінічних випробуваннях вакцин Moderna і Pfizer-BioNTech у деяких учасників спостерігалися опухлі лімфатичні вузли в області пахв або шиї через два-чотири дні після вакцинації на тій же стороні, де було зроблено щеплення в руку.

Це нормальний короткостроковий побічний ефект, що означає, що організм реагує на вакцину. У разі Moderna середня тривалість набухання становила від одного до двох днів, а у тих, хто отримував Pfizer-BioNTech, вона тривала в середньому 10 днів.

Однак цей побічний ефект може викликати занепокоєння у пацієнтів з лімфедемою або з ризиком лімфедеми.

Імунна відповідь також може бути менш ефективним, якщо укол вводиться в руку без лімфатичних вузлів або руку з порушеним лимфодренажем.

Центри вакцинації Covid-19 в першу чергу роблять людям вакцинацію рук: це швидко, ефективно і немає необхідності шукати окрему кімнату, щоб роздягнутися.

Оскільки переважна більшість людей будуть отримувати ін'єкції в руки, на деяких ділянках вакцинації може не бути персоналу, навченого робити ін'єкції в стегно.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X