Знайшовся шкідник. Вчені з’ясували, від яких тварин людина отримала новий китайський вірус

23 січня 2020, 13:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Епідемія нового смертельного вірусу в Китаї, як з’ясували експерти, почалася з рибного ринку в місті Ухань, але переносниками хвороби виявилися не риби.

З’ясувалося, що на ринку продавалися не тільки морепродукти, але й свині, птиця, кажани і навіть змії. Саме від останніх вірус, мабуть, і передався людям.

У новому дослідженні підтверджується, що пацієнти заразилися вірусом, який є різновидом коронавірусу і був названий Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2019 nCoV. Всі вони «зазнавали впливу диких тварин» на оптовому ринку в місті Ухань, де продаються морепродукти, птиця, змії, кажани і сільськогосподарські тварини.

Відео дня

Провівши детальний генетичний аналіз вірусу і порівнявши його з наявною генетичною інформацією про різні віруси з різних географічних місць і видів господарів, дослідники дійшли висновку, що 2019 нCoV, мабуть, є вірусом, який утворився з комбінації коронавірусу кажанів й іншого коронавірусу невідомого походження.

Отриманий вірус розробив суміш або «рекомбінацію» вірусного білка, який розпізнає і зв’язується з рецепторами на клітинах-господарях. Таке визнання є ключем до проникнення вірусу в клітини-господарі, що може призвести до інфекції.

Нарешті команда виявила докази того, що 2019 nCoV, ймовірно, жив у зміях, перш ніж передаватися людям. Рекомбінація в білку, що зв’язує вірусний рецептор, могла дозволити міжвидову передачу від змії до людини.

«Результати нашого еволюційного аналізу вперше показують, що змія є найбільш імовірним резервуаром диких тварин для 2019 nCoV. Нова інформація, отримана в результаті нашого еволюційного аналізу, дуже важлива для ефективного контролю над спалахом», — пишуть автори.

У супровідній статті наголошується, що, хоча для остаточного контролю над виникаючими вірусними інфекціями потрібні відкриття і розробка ефективних вакцин і противірусних препаратів, наразі ліцензовані противірусні препарати також повинні бути перевірені на 2019 nCoV.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X