Імпульсивні покупки. Вчені назвали речовину, яка змушує вас витрачати гроші

22 червня, 13:32
Кава перед шопінгом змушує нас робити більше безглуздих покупок (Фото:unsplash)

Кава перед шопінгом змушує нас робити більше безглуздих покупок (Фото:unsplash)

Незвичайне дослідження, проведене у Флориді, показало, що вживання кофеїну призводить до імпульсних покупок. Відмова від напоїв, що містять цю речовину, допоможе зберегти до 50% бюджету.

Кофеїн є найпопулярнішим стимулятором у світі та споживається щодня значною частиною населення світу у вигляді кави, чаю, газованих та енергетичних напоїв.

Споживачі часто здійснюють покупки в Інтернеті та у звичайних магазинах відразу після або під час вживання напоїв з кофеїном, багато в чому завдяки наявності кав'ярень у торгових центрах.

Відео дня

«Кофеїн - потужний стимулятор, він вивільняє дофамін у мозку, який збуджує розум і тіло, — каже професор Діпаян Бісвас, дослідник з Університету Південної Флориди. — Це призводить до енергетичного підйому, що, у свою чергу, посилює імпульсивність та знижує самоконтроль».

Професор Бісвас та його колеги провели три експерименти у кількох роздрібних магазинах.

Експерименти полягали в установці еспресо-машини біля входу до магазину товарів для дому у Франції та універмагу в Іспанії.

При вході понад 300 покупців отримали безкоштовну чашку напою, приблизно половині з яких було запропоновано каву, яка містила близько 100 мг кофеїну, а іншим надали каву без кофеїну чи воду.

На виході із магазинів учасники надали дослідникам свої чеки.

Автори з'ясували, що покупці, які випивали чашку безкоштовної кави з кофеїном перед походом до магазинів, витрачали приблизно на 50% більше грошей і купували майже на 30% більше товарів, ніж покупці, які пили каву без кофеїну чи воду.

Вони також виявили, що кофеїн впливає на те, які товари купували люди.

Ті, хто пив каву з кофеїном, придбали більше другорядних товарів на кшталт ароматичних свічок та статуеток, ніж інші покупці.

Щодо утилітарних покупок, таких як кухонне начиння та кошики для зберігання, різниці не було.

Дослідники поставили четвертий експеримент у лабораторії та отримали аналогічні результати, цього разу щодо онлайн-покупок.

Вони розділили дослідницький пул із 200 студентів бізнес-школи між людьми, які вживали каву з кофеїном та каву без кофеїну, та попросили їх вибрати, які продукти вони куплять із заздалегідь вибраного списку з 66 варіантів.

Ті, хто вживав кофеїн, частіше робили імпульсні покупки, тоді як інші віддали перевагу практичним предметам на кшталт блокноту.

"Незважаючи на те, що помірне споживання кофеїну може принести користь для здоров'я, вживання кофеїну під час шопінгу може мати непередбачені наслідки", - прокоментував результати дослідження доктор Бісвас.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X